Żyłem, jak chciałem. Koncert The Gentlemen’s Club w Parku Roth [ZDJĘCIA]

Żyłem, jak chciałem. Koncert The Gentlemen’s Club w Parku Roth

Rafał Jarzombek i Marek Kuder wykonali przeboje jazzowe i rozrywkowe we własnych aranżacjach.

W przedostatnią niedzielę sierpnia Raciborskie Centrum Kultury zaprosiło raciborzan do Parku im. Miasta Roth na koncert zatytułowany „Żyłem jak chciałem”. Wystąpili panowie z The Gentlemen’s Club, czyli Rafał Jarzombek (wokal) i Marek Kuder (piano) z towarzyszeniem dwóch wokalistek: Joanny Skowyry i Julii Mielnik.

- reklama -

Tego wieczoru Park Roth wypełnił się licznie publicznością. Atmosfera udzieliła się nie tylko zgromadzonym przy muszli koncertowej, ale również spacerowiczom, którzy chętnie przysiadali na drugim brzegu. Wykonawcom było niezwykle miło, że raciborzanie tak licznie przybyli na niedzielny koncert, czego dali wyraz w podziękowaniach, nie kryjąc wzruszenia z tak dużej frekwencji.

Koncert poprowadziła Joanna Skowyra, opowiadając każdorazowo historię kolejnej kompozycji. Zaśpiewała również w duecie z Rafałem Jarzombkiem m.in. słynne „Something Stupid Like I Love You” czy „Beauty and the Beast”, czyli motyw przewodni z filmu „Piękna i Bestia”. Natomiast solo wykonała przepiękny utwór grupy Roxette „It Must Have Been Love”, wychodząc do publiczności, co nie tylko brzmiało, ale i wyglądało niezwykle efektownie.

Jeden z utworów Rafał Jarzombek wykonał w duecie z Julią Mielnik, śpiewając słynny przebój zespołu Aerosmith z filmu „Armagedon”, który wykonawcy niedawno nagrali w studio. W związku z tym, iż tytuł koncertu brzmiał „Żyłem, jak chciałem”, nie mogło zabraknąć słynnego „My Way” Franka Sinatry. To wykonanie rozsławiło już niegdyś śpiewającego raciborskiego przedsiębiorcę podczas wcześniejszych projektów RCK: projektu „Kultura ON/OFF” czy koncert dla schroniska. Z repertuaru Franka Sinatry wybrzmiały również: „That’s Life” czy słynne „Strangers In The Night”. Za to z polskich przebojów można było usłyszeć m.in. słynne „Lubię wracać tam, gdzie byłem” Zbigniewa Wodeckiego. Dla przełamania konwencji wybrzmiały również słynne brytyjskie utwory takie jak „Imagine” czy „Creep” grupy Radiohead. Aranżacje wszystkich wykonywanych utworów przygotował Marek Kuder.

To był ostatni koncert plenerowy tego lata zorganizowany przez Raciborskie Centrum Kultury, ale nie ostatnie wydarzenie. W najbliższą sobotę 26 sierpnia na Bulwarach Nadodrzańskich będzie miała miejsce bitwa taneczna „Rogue Style 3”.

fot. RCK
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj