Ostatni przystanek Letniego Wehikułu Czasu w Bibliotece [ZDJĘCIA]

letni wehikul czasu
Ostatni przystanek Letniego Wehikułu Czasu w Bibliotece

Ideą „Letniego Wehikułu Czasu” było podróżowanie w czasie i przestrzeni śladami mniej lub bardziej znanych książek.

29 sierpnia odbyło się zakończenie „Letniego Wehikułu Czasu w Bibliotece”, wakacyjnego cyklu zajęć organizowanych przez raciborską bibliotekę. 17 spotkań w bibliotece i dwie wycieczki – wakacje z biblioteką nigdy nie są nudne, za to pełne książkowych zabaw i kreatywnej inspiracji. Łącznie przez dwa miesiące w bibliotecznych zajęciach zanotowano udział 847 uczestników.

- reklama -

Rozpoczęło się od „Godziny Pąsowej Róży”, zakończyło wizytą na „Ulicy Czereśniowej 17”, a w międzyczasie odwiedzono słowiańską puszczę, bezludną wyspę Robinsona Crusoe, kosmos i Bullerbyn. Ideą „Letniego Wehikułu Czasu” było podróżowanie w czasie i przestrzeni śladami mniej lub bardziej znanych książek. Dzięki tym literackim wojażom uczestniczące w zajęciach dzieci poznały bliżej dawne życie na wsi, panteon odkrywców, faunę i florę Afryki oraz wybrały się z odwiedzinami do raciborskiego muzeum i Arboretum Bramy Morawskiej.

Oprócz zajęć w bibliotece odbyły się dwie wycieczki. Pod koniec lipca dzieci pojechały do chorzowskiego Planetarium i Śląskiego Ogrodu Zoologicznego, na początku sierpnia do Apilandii – Interaktywnego Centrum Pszczelarstwa. Wizyta w Apilandii połączyła naukę z zabawą. Oprócz własnoręcznie zrobionych świec i wiedzy na temat życia pszczół dzieci wróciły do domów zaopatrzone w różne gatunki miodu i pszczele produkty.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj