Ogólnopolska Akcja Czytamy z Sercem w Rudach [ZDJĘCIA]

biblioteka przedszkole rudy
Ogólnopolska Akcja Czytamy z Sercem w Rudach

Gościem specjalnym była kardiolog dr Gabriela Mercik, która przeczytała dzieciom bajkę pt. „Serce Misia”, wykorzystując przy tym teatrzyk kamishibai.

Biblioteka w Rudach w tym roku przystąpiła do III edycji Ogólnopolskiej Akcji Czytamy z Sercem. Inicjatywa ta zbiega się z innymi dwoma akcjami, które są przeprowadzane w wielu miejscach w całej Polsce, a mianowicie Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania oraz Światowym Dniem Serca. Celem jest promocja czytelnictwa oraz poszerzenie wiedzy na temat serca, jego funkcjonowania oraz propagowanie zdrowego stylu życia.

- reklama -

Gościem specjalnym była doktor Gabriela Mercik – kardiolog, właścicielka firmy Dr. Gabriela Clinic mającej swoją siedzibę w Polsce oraz Anglii oraz organizatorka i inicjatorka I Dnia Serca w Zabrzu. Pani doktor przeczytała dzieciom bajkę pt. „Serce Misia”, wykorzystując przy tym teatrzyk kamishibai. Pokazała dzieciom zabawę z wykorzystaniem rąk, która wywołała uśmiech na ich twarzach oraz przekazała wiedzę, jak należy chronić i dbać o swoje serce.

– Przedszkolaki, które specjalnie na tą okazję ubrały się na czerwono, słuchały z zainteresowaniem, ponieważ informacje były przekazywane w sposób bardzo przystępny dla młodych ludzi. W tym dniu starszym czytelnikom, którzy odwiedzili naszą książnicę, rozdawaliśmy specjalne „recepty ku zdrowotności”, ważne bezterminowo. Serdecznie dziękujemy pani doktor Gabrieli Mercik za świętowanie z nami tego dnia, a dzieciom z rudzkiego przedszkola za jak zawsze aktywny udział w tym szczególnym przedsięwzięciu – relacjonuje rudzka biblioteka.

fot. Biblioteka w Rudach
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj