Wschodnia Obwodnica Raciborza. Spotkanie informacyjne dla mieszkańców

obwodnica raciborz
Fot. Tomasz Żak/UMWS

Zaplanowano m.in. prezentację przebiegów planowanych do realizacji wariantów wschodniej obwodnicy Raciborza czy składanie uwag i wniosków dotyczących realizowanej inwestycji.

Miasto Racibórz zaprasza wszystkich zainteresowanych mieszkańców na spotkanie informacyjne dotyczące przekazania informacji na temat prac związanych z realizacją zadania pn. „Opracowanie dokumentacji koncepcyjno-środowiskowej dla budowy wschodniej obwodnicy Raciborza”.

- reklama -

Na spotkaniu, które odbędzie się 18 października o godz. 17:00 na sali Błękitnej Urzędu Miasta Racibórz, nastąpi prezentacja przebiegów planowanych do realizacji wariantów wschodniej obwodnicy Raciborza, szczegółowych rozwiązań technicznych, które były analizowane zarówno na etapie realizacji studium korytarzowego, jak również na etapach późniejszych. Na spotkaniu będą przedstawione argumenty „za” i „przeciw” oraz szczegółowo omówiony wariant preferowany przez miasto celem poznania zdania mieszkańców. Podczas spotkania będzie możliwe również pisemne składanie uwag i wniosków dotyczących realizowanej inwestycji.

Wschodnia Obwodnica Raciborza ma stanowić docelowo kontynuację etapu 4 i 5 Regionalnej Drogi Racibórz – Pszczyna. Cały przebieg Wschodniej Obwodnicy Raciborza mający początek na terenie gminy Rudnik, a kończący się w dzielnicy Sudół w Raciborzu stanowić ma nowy przebieg Drogi Krajowej nr 45. Prace projektowe rozpoczęły się 17 września 2019 r., kiedy to podpisana została umowa na realizację dokumentacji.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj