Nic dwa razy się nie zdarza. Koncert „Głosy dla Hospicjum” w Strzesze [ZDJĘCIA]

Nic dwa razy się nie zdarza. Koncert "Głosy dla Hospicjum" w Strzesze

Podczas koncertu wystąpili: Andrzej Biliński, Zuzanna Tomaszewska, Zespół Bez Nazwy oraz Zygmunt Zippel.

„Nic dwa razy się nie zdarza” – pod takim tytułem odbył się w miniony piątek koncert „Głosy dla Hospicjum” w RCK RDK Strzecha. To niezwykłe wydarzenie miało na celu oddanie hołdu zespołom hospicyjnym oraz wsparcie dla tych, którzy poświęcają się opiece nad ciężko i nieuleczalnie chorymi oraz ich rodzinami.

- reklama -

Podczas koncertu wystąpili: Andrzej Biliński, Zuzanna Tomaszewska, Zespół Bez Nazwy oraz Zygmunt Zippel. Szczególnym momentem pełnym emocji były występy dzieci – Grzegorza i Ani Zippel, która wykonując utwór „Nic dwa razy się nie zdarza” autorstwa W. Szymborskiej, wzruszyła serca widzów, śpiewając razem ze swoim tatą, Zygmuntem Zippel. Koncert poprowadzili Tadeusz Kawala oraz Piotr Wieder.

– Październik to miesiąc, w którym szczególnie pamiętamy i wspieramy opiekę paliatywną. To właśnie teraz skupiamy się na roli i wyzwaniach, jakie stawiane są przed zespołami hospicyjnymi, które otaczają troską i miłością ciężko i nieuleczalnie chorych, ich rodziny oraz osoby w żałobie. Nie możemy zapomnieć o niezwykłej roli pani doktor Lucyny Rajczkowskiej, mentorki i współzałożycielki raciborskiego hospicjum, która jest prawdziwym aniołem opieki. Podczas koncertu padły słowa podziękowania dla organizatora i pomysłodawcy wydarzenia – Tadeusza Kawali oraz dla Joanny Maksym-Baczew, dyrektor Raciborskiego Centrum Kultury, które wspólnie doprowadziły do tego wspaniałego przedsięwzięcia – relacjonuje raciborski urząd miasta.

Wszystkie zebrane środki zostaną przeznaczone na działalność Hospicjum im. św. Józefa Zespołu Opieki Paliatywnej w Raciborzu.

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj