Rowerownia w SP 1. Otwarto salę do edukacji komunikacyjnej [ZDJĘCIA]

Rowerownia w SP 1. Otwarto salę do edukacji komunikacyjnej

Najmłodsi będą mogli ćwiczyć prawidłowe zachowanie na drodze, rozpoznawanie znaków, ocenianie sytuacji na skrzyżowaniach i wiele innych aspektów związanych z ruchem drogowym.

Uczniowie mogą już korzystać z sali do edukacji komunikacyjnej. 12 października odbyło się oficjalne otwarcie nowoczesnej „Rowerowni” w Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Śląskich w Raciborzu. Projekt pn. „Zwiększenie bezpieczeństwa pieszych oraz doposażenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Raciborzu w zakresie edukacji komunikacyjnej” uzyskał dofinansowanie z Funduszy Europejskich w wysokości 167 407,50 zł.

- reklama -

Dyrektor placówki, Patrycja Pol, podziękowała wszystkim osobom zaangażowanym w projekt, w szczególności Wydziałowi Edukacji Urzędu Miasta. To właśnie w tej sali najmłodsi będą mogli ćwiczyć prawidłowe zachowanie na drodze, rozpoznawanie znaków, ocenianie sytuacji na skrzyżowaniach i wiele innych aspektów związanych z ruchem drogowym.

Wyremontowaną salę wyposażono m.in. w dwa symulatory roweru, symulator przejścia dla pieszych oraz trenażer czasu reakcji, czyli urządzenie przeznaczone do sprawdzania i podnoszenia sprawności w zakresie czasu reakcji na bodźce świetlne i obserwację otoczenia. Nie zabrakło również czterech stanowisk komputerowych, dzięki którym dzieci będą mogły efektywnie przygotować się do zdania egzaminu na kartę rowerową. Z nowoczesnej „Rowerowni” będą mogły korzystać także inne raciborskie placówki, w tym przedszkola.

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj