Sukces Katarzyny Zarembik i Mikołaja Miczka w Czeskim Krumlowie [ZDJĘCIA]

rtw
Sukces Katarzyny Zarembik i Mikołaja Miczka w Czeskim Krumlowie

Mistrzyni Polski Katarzyna Zarembik jako pierwsza Polka w historii maratonu stanęła na najwyższym stopniu podium w kategorii SUP Women na morderczym odcinku 25 km.

15 października w Czeskim Krumlowie miał miejsce Krumlovský vodácký maraton. Była to 21. edycja jednego z największych, najbardziej prestiżowych maratonów wodniackich w Europie. W tym roku wystartowało 819 jednostek i 1381 zawodników, a wśród nich pięcioro reprezentantów Raciborskiego Towarzystwa Wioślarskiego.

- reklama -

Mistrzyni Polski Katarzyna Zarembik jako pierwsza Polka w historii maratonu stanęła na najwyższym stopniu podium w kategorii SUP Women na morderczym odcinku 25 km, poprawiając wynik sprzed roku o prawie 4 minuty i uzyskując czas 2 godziny 7 minut i 59 sekund. Mikołaj Miczek – mistrz Polski U15, najmłodszy zawodnik RTW, uczeń Szkoły Podstawowej nr 15 z Oddziałami Sportowymi im. Jana III Sobieskiego w Raciborzu – na dystansie 11 km w kategorii U15 zajął drugie miejsce, poprawiając wynik sprzed roku o prawie 2 minuty i pokonując magiczną barierę jednej godziny. Czas Mikołaja to 59 minut i 10 sekund.

Ponadto w kategorii SUP Open mężczyzn Bartłomiej Iwaniak zajął 9 miejsce, w kategorii SUP Open Kobiet Izabela Waiser-Wochnik była 20., a w kategorii SUP mężczyzn weteran Mirosław Nowak zajął 19. miejsce.

fot. RTW
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj