Racibórz i Leverkusen połączyły siły dla Ukrainy [ZDJĘCIA]

Racibórz i Leverkusen połączyły siły dla Ukrainy

Dzięki współpracy raciborskich strażaków z kolegami z Leverkusen udało się pozyskać nie tylko wóz strażacki, ale również dary dla mieszkańców Tyśmienicy.

Na przełomie września i października miało miejsce przekazanie wozu strażackiego oraz darów z partnerskiego miasta Leverkusen w Niemczech dla ukraińskiego miasta Tyśmienica, w której pośredniczyło miasto Racibórz. Jest to wynik długoletniej i owocnej współpracy miast partnerskich.

- reklama -

W dniach 25-27 września czterech strażaków z Leverkusen zawitało do Raciborza, przywożąc ze sobą wyjątkowy dar – wóz strażacki. Ta inicjatywa była częścią większego projektu, który miał na celu pomoc strażakom w Ukrainie, w mieście Tyśmienica. Raciborscy strażacy przez wiele lat współpracowali z kolegami z Leverkusen, budując silne partnerskie relacje. Dzięki tej wymianie udało się pozyskać nie tylko wóz strażacki, ale również dary, które miały zostać przekazane mieszkańcom Tyśmienicy.

30 września w ramach tej akcji strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu przekazali wóz strażacki do jednostki w Przemyślu przy granicy w Korczowej. Tam partnerzy z Ukrainy przejęli misję dostarczenia go do Tyśmienicy. 5 października partnerzy z Tyśmienicy przybyli natomiast do Raciborza, aby odebrać dary przekazane przez jednostki z Leverkusen. Lista pomocy była imponująca – zawierała środki medyczne, żywność, wózki inwalidzkie, nosze, artykuły spożywcze oraz środki czystości. To nie tylko praktyczne wsparcie, ale także wyraz solidarności między miastami partnerskimi.

– Dziękujemy strażakom z Leverkusen za przekazane dary i za wielkie serce w niesieniu pomocy pogrążonej w wojnie Ukrainie oraz strażakom z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu za skoordynowanie całej akcji. Cała akcja to efekt wieloletniej, owocnej współpracy między miastami partnerskimi. Dziękujemy strażakom z Leverkusen za przekazane dary i za wielkie serce w niesieniu pomocy pogrążonej w wojnie Ukrainie oraz strażakom z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu za skoordynowanie całej akcji. Ta historia pokazuje, że przyjaźń i współpraca między miastami przekracza granice, przynosząc realne korzyści i nadzieję dla tych, którzy jej potrzebują – podkreśla raciborski urząd miasta.

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj