Nauczyciele Ekonomika z wizytą w Kaufmannschule 1 w Hagen [ZDJĘCIA]

Program wizyty obejmował m.in. obserwację lekcji, spotkanie z uczniami i dyrektor szkoły, wymianę doświadczeń czy zwiedzanie okolicznych atrakcji turystycznych.

Trzeci rok współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Ekonomicznych w Raciborzu a  Kaufmannschule 1 w Hagen zainicjowała wizyta nauczycieli języka obcego zawodowego niemieckiego i angielskiego w siedzibie szkoły w Hagen.

- reklama -

Program wizyty obejmował:
– obserwacje zajęć z zakresu logistyki, magazynowania, nowoczesnych systemów informatycznych oraz pokazowej lekcji języka angielskiego przeprowadzonej przez Mirę Brinkschulte – koordynatorkę projektu Erasmus w K1Hagen,
– spotkanie z uczniami, którzy w październiku odbędą praktyki zawodowe w Polsce w firmie Eko-Okna,
–  omówienie warunków i sposobów monitorowania i wspierania niemieckich praktykantów podczas pobytu w Polsce,
– prezentację organizacji kształcenia zawodowego w Zespole Szkół Ekonomicznych na spotkaniu z uczniami,
– spotkanie z dyrektor szkoły panią Hönninger,
– wymianę doświadczeń podczas panelu dyskusyjnego z European Team na temat organizacji projektów międzynarodowych, współpracy między szkołami oraz zagranicznych praktyk zawodowych,
– zapoznanie z organizacją pracy i kształcenia w Kaufmannschule 1,
– zwiedzanie miasta i okolicznych atrakcji turystycznych.

Zorganizowano konferencję nauczycieli przedmiotów zawodowych, na której nauczyciele Ekonomika przedstawili organizację procesu kształcenia zawodowego w ZSE z wykorzystaniem nowoczesnych metod nauczania, pracowni i programów  komputerowych. Zaprezentowano również rezultaty mobilności uczniów i nauczycieli w ramach projektów Erasmus+ realizowanych w latach 2020-2023.

Na zaproszenie inicjatorki współpracy Marzeny Wosch nauczyciele Ekonomika przeprowadzili szkolenie w języku niemieckim i angielskim dla grupy nauczycieli przedmiotów zawodowych z zakresu wykorzystania nowoczesnych narzędzi i platform edukacyjnych na lekcjach języka obcego zawodowego, takich jak: flipped classroom, active learning, project based learning, TedEd, Learningpaths czy Genially.

Nie zabrakło również kulturowego aspektu wizyty w Zagłębiu Ruhry. Nauczyciele Ekonomika zwiedzili Hagen, Dortmund i Herdecke – urokliwe miasteczko niedaleko Hagen.

Ustalono również termin kolejnego spotkania, które odbędzie się w Raciborzu przy okazji przyjazdu grupy niemieckich praktykantów do Polski.

oprac. ZSE

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj