Wyprawki czytelnicze dla przedszkolaków w raciborskiej w bibliotece

mala ksiazka wielki czlowiek
Wyprawki czytelnicze dla przedszkolaków do odbioru w bibliotece

Każde dziecko w wieku 4-6 lat, które przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie wyjątkową wyprawkę czytelniczą.

Do raciborskiej biblioteki dotarła właśnie świeża dostawa wyprawek czytelniczych w ramach projektu „Mała książka – wielki człowiek”. Chętne przedszkolaki, które odwiedzą Eurekę – Wypożyczalnię dla dzieci i młodzieży oraz filie biblioteczne, otrzymają bezpłatne książeczki na dobry czytelniczy start.

- reklama -

Do tegorocznej edycji projektu zgłosiło się 6765 bibliotek publicznych z całej Polski – tym także oczywiście raciborska. Ogólnopolska kampania „Mała książka – wielki człowiek” ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania. Każde dziecko w wieku 4-6 lat, które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową wyprawkę czytelniczą. Pokochany przez małych czytelników i ich rodziców „Krasnal w Krzywej Czapce” Wojciecha Widłaka powrócił w tegorocznej edycji projektu, by swoimi opowieściami skraść serca kolejnego pokolenia przedszkolaków. Opowieść wzbogacają piękne ilustracje Aleksandry Krzanowskiej, które rozbudzą wyobraźnię każdego małego czytelnika. W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Dzieci otrzymają także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego przedszkolak otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Pakiety są dostępne w filiach i oddziałach MiPBP w Raciborzu:
– Eureka – Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży, ul. Kasprowicza 12,
– Filia nr 2 Ostróg, ul. Bielska 12,
– Filia nr 3 Ocice, ul. Tuwima 1,
– Filia nr 4 Szpital Rejonowy, ul. Gamowska 3,
– Filia nr 5 Płonia, ul. Sudecka 2,
– Filia nr 8, ul. Żorska 2,
– Filia nr 9 Brzezie, ul. Myśliwca 9,
– Filia nr 10 Markowice, ul. Jordana 6.

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” to projekt realizowany przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj