Czytam w Klubie. Raciborska biblioteka nagrodziła czytelników [ZDJĘCIA]

grasz w klubie

Zadaniem sportowców było zbieranie pieczątek na specjalnej karcie czytelnika. Wyzwanie podjęło piętnastu młodych czytelników z różnych filii i oddziałów biblioteki w Raciborzu.

4 listopada raciborska biblioteka zaprosiła uczestników konkursu czytelniczego „Czytam w Klubie” na uroczyste rozdanie nagród. Konkurs zorganizowany został w ramach projektu „Łączy nas Biblioteka” i trwał od 1 marca tego roku. Jednym z założeń projektu było połączenie sportowych zainteresowań z światem książek.

- reklama -

Konkurs skierowany był do młodych sportowców. Ich zadaniem było zbieranie pieczątek na specjalnej karcie czytelnika – każda wizyta w bibliotece i wypożyczenie książek nagradzane było pieczątką. Wyzwanie podjęło piętnastu młodych sportowców z różnych filii i oddziałów biblioteki w Raciborzu. Rekordzista i zdobywca pierwszego miejsca uzbierał aż 50 pieczątek. Wszyscy uczestnicy otrzymali w podziękowaniu za udział dyplom oraz sportowe gadżety.

Celem projektu „Łączy nas biblioteka” było wzmacnianie roli bibliotek jako „trzeciego miejsca” jednoczącego społeczność lokalną działaniami kulturalnymi, przyczyniającego się do rozwoju aktywnego czytelnictwa i uczestnictwa w kulturze. Cele te biblioteka realizowała we współpracy z partnerami projektu: Unią Racibórz, Muzeum w Raciborzu, Arboretum Bramy Morawskiej, Stowarzyszeniem Odra 1945. Realizacja projektu kończy się w listopadzie tego roku.

Projekt „Łączy nas biblioteka” został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj