Zawodnicy Raciborskiego Stowarzyszenia Strzeleckiego z medalami [ZDJĘCIA]

Dominik Drużbicki i Sławomir Drużbicki zdobyli w sumie sześć medali podczas III Hubertusa Łuczniczego 3D w Stradomi

W Raciborskim Stowarzyszenie Strzeleckie działa sekcja łucznicza, a jej zawodnicy z sukcesami startują w zawodach łuczniczych. 4 i 5 listopada dwóch reprezentantów RSS wystartowało w III Hubertusie Łuczniczym 3D w Arboretum Leśnym im. prof. Stefana Białoboka w Stradomi. Zawody polegały na strzelaniu z łuku typu Barebow inaczej zwanego łukiem „gołym” lub „nowoczesnym tradycyjnym”. Jest to rodzaj łuku, w którym nie wykorzystuje się celowników, stabilizatorów ani innych akcesoriów typowych dla łucznictwa olimpijskiego czy bloczkowego. Cel stanowiło 30 figur 3D, do których każdy łucznik oddawał dwie strzały. Raciborscy łucznicy pokazali świetną formę, zdobywając 6 medali.

Dominik Drużbicki wywalczył brąz i złoto w kategorii dorosłych, mężczyzn, Barebow oraz tytuł króla polowania. Natomiast Sławomir Drużbicki zdobył medale srebrny i brązowy w kategorii junior, mężczyzn, Barebow oraz tytuł vice króla polowania.

Przed łucznikami kolejne zawody, tym razem Mistrzostwa Śląska 3D – Silesia Bowhunter Championships, które zostaną zorganizowane na terenach Śląskiego Ogrodu Botanicznego.