Makramy i misie powstawały w bibliotece w Ocicach [ZDJĘCIA]

warsztaty biblioteka ocice
Makramy i misie powstawały w bibliotece w Ocicach

Każde dziecko wyszło ze spotkania ze swoja nową, samodzielnie zaprojektowaną i oczywiście własnoręcznie wykonaną maskotką.

W bibliotece w Raciborzu-Ocicach miały miejsce kolejne bezpłatne warsztaty artystyczne. W listopadzie czytelnicy mieli okazję podszkolić się w sztuce makramy, czego efektem są piękne, świąteczne gwiazdy. Z kolei młodsi sympatycy biblioteki – z niewielką pomocą rodziców – wykonali unikatowe filcowe misie.

- reklama -

24 listopada w Filii nr 3 po raz kolejny odbyły się warsztaty tworzenia ozdób z makramy. Tym razem, w związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, uczestniczki warsztatów uczyły się, jak zrobić piękną, ozdobną gwiazdę. Prowadząca spotkanie Anna Strojny z anielską cierpliwością pokazywała węzły i sploty niezbędne do powstania ozdoby. Co ciekawe, na koniec każda gwiazda wyszła inna i wyjątkowo piękna.

W trakcie kolejnych warsztatów filię licznie odwiedzili wszyscy miłośnicy pluszowych misiów. – Było kolorowo i kreatywnie! Z pomocą filcu, guzików i kolorowych dodatków powstały przepiękne i unikatowe misie. Każde dziecko wyszło ze spotkania ze swoja nową, samodzielnie zaprojektowaną i oczywiście własnoręcznie wykonaną maskotką – z niewielką pomocą mamy lub babci! – relacjonuje biblioteka.

Ostatnie w tym roku warsztaty w bibliotece w Ocicach odbędą się 13 grudnia o godz. 16:00. Uczestnicy będą mogli wykonać ozdoby świąteczne na plastrach drewna. Obowiązują wcześniejsze zapisy: tel. 32 415 76 39. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj