Kopalna soli i jarmark bożonarodzeniowy z PTTK Racibórz [ZDJĘCIA]

pttk raciborz
Kopalna soli i jarmark bożonarodzeniowy z PTTK Racibórz

W czasie wycieczki można było zwiedzić kopalnię soli i wziąć udział w jarmarku bożonarodzeniowym.

2 grudnia Polskie Towarzystwo Turystyczno–Krajoznawcze – Oddział w Raciborzu zaprosiło na wycieczkę do kopalni soli w Wieliczce i na jarmark bożonarodzeniowy w Krakowie.

- reklama -

Kopalnia Soli Wieliczka od XIII w. do 1772 r. wspólnie z kopalnią soli Bochnia wchodziła w skład żup krakowskich. W 1976 r. wpisana została do krajowego rejestru zabytków, a dwa lata później – przez UNESCO na pierwszą Listę Światowego Dziedzictwa. Od 1994 r. to także pomnik historii Polski. W 2007 r. w plebiscycie „Rzeczpospolitej” została uznana za jeden z siedmiu cudów Polski, zdobywając największą liczbę głosów. Z kolei Jarmark Bożonarodzeniowy w Krakowie to jedna z najpiękniejszych tradycji, które wprawiają w świąteczny nastrój krakowian i turystów. Zazwyczaj na płycie Rynku staje kilkaset żywych choinek, a w powietrzu unosi się zapach grzańca i orzechów w karmelu. W zeszłym roku brytyjski dziennik „The Times” umieścił go na liście 24 najlepszych jarmarków świątecznych w Europie.

Uczestnicy wycieczki z PTTK najpierw udali się do kopalni, którą zwiedzali przez ok. trzy godziny z przewodnikami. Następnie przejechali do Krakowa na jarmark. – Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych w postaci silnych opady śniegu udało się zrealizować program wycieczki. Najstarszy uczestnik wycieczki – rocznik 1952, pani Jana z Brna w Czechach, a najmłodszymi uczestnikami byli: Michał – rocznik 2017 i Aleksandra – rocznik 2016. W sumie w wycieczce brało udział 54 osoby. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom za udział i zapraszam na kolejne. A będzie to kulig w Wiśle, który odbędzie się 13 stycznia – relacjonuje Andrzej Kuśnierz, prezes PTTK Racibórz.

fot. PTTK Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj