ZPiT Strzecha na Ogólnopolskim Konkursie Tańców Śląskich „Trojak 2023” [ZDJĘCIA]

zpit strzecha
ZPiT Strzecha w Ogólnopolskim Konkursie Tańców Śląskich „Trojak 2023”

Z grupy Seniorów „Trojaka” i „Druciorza” zatańczyły trzy trójki, zdobywając trzy pierwsze miejsca na podium.

Zespół Pieśni i Tańca Strzecha im. Joli Rymszy uczestniczył w XIII Ogólnopolskim Konkursie Tańców Śląskich „Trojak 2023” organizowanym na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, w którym wzięło udział w sumie 280 tancerzy. Tradycyjnie wrócił ze zwycięstwami. Tym razem Strzecha nie występowała grupami, a dwójkami albo trójkami. Tancerze Małej Strzechy i Strzecha Seniorzy zatańczyli w trzech grupach wiekowych, prezentując różny repertuar.

- reklama -

Z grupy Seniorów „Trojaka” i „Druciorza” zatańczyły trzy trójki, zdobywając trzy pierwsze miejsca na podium: 1. miejsce – Wanda Korotusz, Krystyna Wadowska, Maciej Nowak, 2. miejsce – Elżbieta Wądołkowska, Janina Maryszczak, Józef Podpora, 3. miejsce – Maria Gawliczek, Barbara Mika, Kazimierz Krawczyk.

Tancerze Małej Strzechy również uzyskali bardzo wysokie wyniki. W kategorii II (10–12 lat) Zuzanna Małek i Nikodem Ochyra zatańczyli „Kowola” i „Zajączka”, dostając się do półfinału. W kategorii I (8–9 lat) Anastasiia Kryvyziuk i Franciszek Jaszczyszyn wykonali „Owczarka” oraz „Grożonego” i również dostali się do półfinału. Także w kolei w kategorii I (8–9 lat) Martina Lakomek w parze z Grzegorzem Reiskym zdobyli 6. miejsce w finale, a Julia Lakomek i Maksymilian Jaszczyszyn zajęli 4. miejsce. Obie pary zatańczyły „Owczarka i Grożonego”.

fot. ZPiT Strzecha
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj