100 bajek Jana Brzechwy. Konkurs raciborskiej biblioteki rozstrzygnięty [ZDJĘCIA]

konkurs biblioteka
100 bajek Jana Brzechwy. Konkurs raciborskiej biblioteki rozstrzygnięty

W konkursie wzięło udział 1600 osób w wieku od 3 do 62 lat nie tylko z Raciborza i okolic, ale i z całej Polski.

1600 osób z całej Polski wzięło udział w konkursie plastycznym „100 bajek Jana Brzechwy” zorganizowanym przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Raciborzu. To nowy rekord bibliotecznych konkursów. W czwartkowe popołudnie na Kasprowicza 12 wręczono nagrody i wyróżnienia oraz otwarto wystawę pokonkursową.

- reklama -

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny został zorganizowany w ramach obchodów 125. rocznicy urodzin poety, autora bajek oraz wierszy dla dzieci a także tekstów satyrycznych dla dorosłych. Przedmiotem konkursu było wykonanie ilustracji, kukiełki, pracy komputerowej lub pracy przestrzennej związanej z twórczością Jana Brzechwy. W konkursie wzięło udział 1600 osób w wieku od 3 do 62 lat m.in. z Raciborza i powiatu raciborskiego, Katowic, Rybnika, Częstochowy, Bielska-Białej, Kędzierzyna- Koźla, Lęborka, Białej Podlaskiej, Warszawy, Białegostoku, Krosna, Nowego Targu, Lublina, Poznania, Żyrardowa, Prudnika, Skawiny, Malborka, Gdańska, Łomży, Krakowa, Puław, Limanowej czy Ełku.

W trakcie finału zostały wręczone nagrody – książki i gry planszowe oraz pamiątkowe dyplomy. Na początku dla licznie zgromadzonej publiczności wystąpili uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Ocicach, którzy zaprezentowali wiersze i piosenki Jana Brzechwy. Uczniów przygotowała bibliotekarka Paulina Michalak.

Wystawę pokonkursową można oglądać w Galerii Gawra na I piętrze biblioteki przy ul. Kasprowicza 12 w godzinach otwarcia biblioteki. Wyniki można znaleźć na stronie biblioteki: https://tiny.pl/c8fx3.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj