Szkoła Podstawowa nr 15 w Raciborzu świętowała 40-lecie [ZDJĘCIA]

Szkoła Podstawowa nr 15 w Raciborzu świętowała 40-lecie

Podczas trwania uroczystości przedstawiona została historia szkoły z podziałem na etapy, które odpowiadały poszczególnym kadencjom dyrektorów.

Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi im. Jana III Sobieskiego w Raciborzu obchodziła 40-lecie swojego funkcjonowania. 8 grudnia w murach placówki miał miejsce uroczysty jubileusz, w którym wzięli udział m.in. Prezydent Miasta Racibórz Dariusz Polowy, dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Rybniku Ireneusz Komorowski, przedstawicielka Związków Zawodowych ZNP Teresa Ćwik i ZNSS Solidarność Anita Dasing, byli dyrektorzy SP15: Edmund Stefaniak, Mirosław Lenk, Dorota Kominek–Lachowicz i Dariusz Malinowski oraz dyrektorzy raciborskich szkół podstawowych i przedszkoli.

- reklama -

Podczas trwania uroczystości przedstawiona została historia szkoły z podziałem na etapy, które odpowiadały poszczególnym kadencjom dyrektorów. Szkoła może poszczycić się licznymi sukcesami sportowymi, głównie w pływaniu i lekkoatletyce. Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna, podczas której dzieci zaprezentowały jubileuszowy program, w który sprytnie wplecione były utwory Jana Brzechwy. Finałem części artystycznej był występ Jana Górki – zwycięzcy 14. edycji „The Voice of Poland”.

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj