Raciborscy policjanci mają nowoczesny radiowóz [ZDJĘCIA]

radiowoz policja raciborz
Raciborscy policjanci mają nowoczesny radiowóz

Wprowadzone zmiany w oznakowaniu oraz oświetleniu radiowozów uzasadnione są lepszą widocznością niezależnie od pory dnia i warunków atmosferycznych.

11 grudnia w Komendzie Powiatowej Policji w Raciborzu nastąpiło oficjalne przekazanie nowego pojazdu służbowego. Podinsp. Marek Ryszka – komendant powiatowy policji w Raciborzu i mł. insp. Mirosław Mielańczyk – zastępca komendanta powiatowego policji w Raciborzu przekazali kluczyki do pojazdu kierownikowi rewiru dzielnicowych.

- reklama -

Raciborscy policjanci otrzymali nowy radiowóz marki Suzuki. Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach zakupiła w sumie 32 pojazdy w nowym oznakowaniu z napędem hybrydowym. Nowoczesne samochody służbowe zostały zakupione ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, środków samorządowych oraz budżetu Policji. Radiowozy zastąpią wysłużone już pojazdy, które do tej pory użytkowali policjanci. Wprowadzone zmiany w oznakowaniu oraz oświetleniu radiowozów uzasadnione są lepszą widocznością niezależnie od pory dnia i warunków atmosferycznych. Nowe barwy to również zdecydowanie łatwiejsza identyfikacja radiowozu.

Komendant złożył podziękowania za finansowe wsparcie Miastu Racibórz, Lasom Państwowym, Gminie Kornowac i Gminie Rudnik. Jak podkreślił, okazana pomoc ze strony lokalnego samorządu jest nie tylko wyrazem dobrze układającej się współpracy, ale przede wszystkim dbałości o bezpieczeństwo mieszkańców, na którym policjantom zależy najbardziej.

fot. UM Racibórz, KPP Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj