Grudniowe spotkania klubów w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

Grudniowe spotkania klubów w raciborskiej bibliotece

W grudniu odbyło się m.in. pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży w nowej odsłonie.

Robotyka LEGO, gry planszowe, dyskusyjne kluby książki, szachy, kawiarenka seniora czy kafejka językowa – w raciborskiej bibliotece działają tematyczne kluby, które przyciągają coraz więcej pasjonatów.

- reklama -

Niezmiennie od lat największą popularnością wśród użytkowników Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu cieszy się Klub Gier Planszowych. To miejsce dla tych, którzy lubią grać, ale nie mają z kim albo mają już sprawdzoną ekipę, z którą szukają miejsca do grania. Spotkania planszówkowe to okazja na wyjście z domu oraz możliwość zagrania w różne ciekawe gry, których biblioteka posiada ponad 600 tytułów.

Dzieci pokochały z kolei kluby robotyki LEGO działające w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12 oraz w filii w Ocicach. Uczestnicy pracują na zestawach LEGO® WeDo 2.0. – edukacyjnych pakietach klocków dla dzieci pomagających zrozumieć i rozwijać zasady programowania, inżynierii i nauk ścisłych. Ku radości organizatorów dobrze mają się również tradycyjne szachy. W grudniu odbyły się dwa spotkania – w trakcie pierwszego, mikołajkowego, uczestnicy dowiedzieli się m.in. czym jest szach, szach+mat czy pat=remis.

W świątecznym klimacie odbyło się kolejne spotkanie Kawiarenki Seniora – tu rozmowy toczyły się wokół Świąt Bożego Narodzenia, tradycji i zwyczajów pielęgnowanych wśród uczestników, a także planów na Sylwestra i Nowy Rok. W podobnym klimacie spotkali się uczestnicy Kafejki Językowej – przy dobrej kawie i herbacie, przegryzając pierniki i makowca, udało się porozmawiać o tradycjach nie tylko bożonarodzeniowych, ale także o obchodach święta Chrztu Pańskiego i Nowego Roku. Wymieniono również uwagi na tematy bieżące m.in. na temat sytuacji w Ukrainie, zarówno przed, jak i w czasie wojny.

W grudniu odbyło się też pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży w nowej odsłonie. W przyjaznej i zabawnej atmosferze uczestniczki wybrały książkę na styczeń – „Małe Licho i Tajemnica Niebożątka” Marty Kisiel, datę i godzinę następnego spotkania (26 stycznia o 16:00), a nawet książkę do przeczytania w ferie zimowe.

Ofertę klubów można znaleźć na stronie internetowej biblioteki: www.biblrac.pl. Udział we wszystkich spotkaniach jest całkowicie bezpłatny.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj