Raciborska policja z największą wykrywalnością przestępstw na Śląsku

policja
Policja

Średnia wykrywalność w Polsce w kategorii siedmiu wybranych przestępstw to 50,5%, z kolei raciborska policja osiągnęła wynik 72,2%.

Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu okazała się najlepsza w garnizonie śląskim pod względem wykrywalności w siedmiu kategoriach przestępstw.

- reklama -

Raciborska policja zajęła pierwsze miejsce w tej kategorii drugi rok z rzędu. Osiągnęła wynik 72,2%, rok wcześniej odsetek ten wyniósł 71%. Średnia wykrywalność w całym garnizonie śląskim w kategorii siedmiu wybranych przestępstw to 55,4%, a w skali kraju – 50,5%. W historii garnizonu śląskiego nigdy nie było tak wysokiego wyniku. Chodzi o przestępstwa najbardziej uciążliwe i dotykające bezpośrednio społeczność takie jak bójka i pobicie, kradzież cudzej rzeczy, kradzież samochodu, kradzież z włamaniem, przestępstwa rozbójnicze, uszkodzenie rzeczy i uszczerbek na zdrowiu.

Komendant Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przekazał z tej okazji nowy nieoznakowany radiowóz KPP w Raciborzu. Raciborski komendant podinsp. Marek Ryszka dziękuje raciborskim policjantom, którzy przyczynili się do takiego wyniku i w dowód wdzięczności nowy radiowóz w przekazał do użytkowania wydziałowi kryminalnemu.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj