Jak sprawdzić, kto do Ciebie dzwonił?

Numer telefonu często musimy podawać przy wypełnianiu różnego rodzaju formularzy lub zakładaniu internetowych kont. Jeśli te dane dostaną się w niepowołane ręce, możemy spodziewać się połączeń od osób, które chcą nas oszukać lub wyłudzić dane osobowe. Dlatego przed odebraniem połączenia z nieznanego numeru, warto sprawdzić, kto do Ciebie dzwoni. Jak to zrobić?

Nie każde połączenie z nieznanego numeru musi oznaczać coś złego. Może się okazać, że dzwoni do Ciebie kurier, pracownik banku lub telemarketer. Twój numer może też zostać wybrany przez pomyłkę lub może zostać wybrany losowo w celu przeprowadzenia ankiety. Skąd wiadomo, kto dzwoni i jakie ma intencje? Infonumer – sprawdź co to za numer i nie daj się zaskoczyć!

- reklama -

Dlaczego warto sprawdzać, kto do Ciebie dzwoni?

Dla wielu osób odebranie połączenia od obcego numeru nie stanowi problemu. Sądzimy, że samo naciśnięcie zielonej słuchawki nie spowoduje żadnych negatywnych konsekwencji. Zwykle tak jest, choć warto mieć na uwadze, że w przypadku numerów telefonów z zagranicy operator może nam naliczyć dodatkową opłatę za połączenie.

W trakcie rozmowy telefonicznej łatwo można też paść ofiarą manipulacji. Oszuści podszywają się pod znane instytucje państwowe lub próbują namówić nas na zawarcie umowy przez telefon. Warunki są przedstawiane w taki sposób, aby zachęcić rozmówcę do wyrażenia zgody. Jednak po otrzymaniu umowy w formie pisemnej często okazuje się, że jest ona dla nas niekorzystna, a mimo to zostaliśmy już zobowiązani do uiszczenia opłaty. Tych wszystkich sytuacji możesz uniknąć, jeśli przed odebraniem połączenia sprawdzisz, kto jest właścicielem numeru telefonu oraz, jakie dany numer ma opinie w internecie.

Jak sprawdzić nieznany numer telefonu krok po kroku?

Weryfikacja numeru telefonu na stronie infonumer.pl zajmuje maksymalnie kilkanaście sekund. W tym celu możesz sprawdzić zakładkę: ostatnio komentowane numery lub wpisać wybrany numer w wyszukiwarkę. Następnie kliknij przycisk szukaj i zobacz, jakie informacje o danym numerze znajdują się na stronie infonumer.pl.

Portal gromadzi wiele przydatnych statystyk. Dla przykładu, wpisując numer: 799394346, możesz dowiedzieć się, ile otrzymał głosów i komentarzy oraz, jaką ma reputację. Ciekawym wskaźnikiem jest także liczba osób, które dotychczas sprawdzały dany numer telefonu. Jeśli jest duża, to oznacza, że prawdopodobnie numer ten masowo wydzwania do użytkowników. Na portalu infonumer.pl możesz też sprawdzić dane właściciela telefonu. W tym celu należy wysłać SMS o określonej treści pod wskazany na stronie numer. Wówczas uzyskasz specjalny kod, dzięki któremu otrzymasz dostęp do szczegółowego raportu.

Negatywne opinie o danym numerze telefonu powinny wzbudzić Twoją czujność. W takim wypadku warto poświęcić więcej czasu na poszukiwanie wiarygodnych informacji. Pamiętaj też, że w razie jakichkolwiek wątpliwości zawsze możesz poprosić rozmówcę o przesłanie informacji drogą mailową. Jeśli nie będzie chciał tego zrobić, może to oznaczać, że rozmowa ma na celu wymuszenie na Tobie podjęcia niekorzystnych dla Ciebie działań.

[artykuł reklamowy]

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj