Wojsko wyjedzie na drogi w Polsce

Na drogach będzie można spotkać kolumny wojskowe przemieszczające się w ramach międzynarodowych ćwiczeń wojskowych Steadfast Defender-24 i Dragon-24.

Od 12 lutego na drogach w niemal całej Polsce będzie odbywał się ruch kolumn pojazdów wojskowych w związku z cyklicznymi wojskowymi ćwiczeniami pod kryptonimem Steadfast Defender-24 i Dragon-24, które odbędą się zgodnie z tegorocznym programem szkolenia Sił Zbrojnych RP. Kolumny pojazdów wojskowych będą przemieszczać się po autostradach, drogach ekspresowych oraz drogach krajowych.

- reklama -

Ruch pojazdów biorących udział w ćwiczeniach będzie skoordynowany w taki sposób, aby ich przejazd w jak najmniejszym stopniu powodował utrudnienia w ruchu. Będą one eskortowane i zabezpieczone przez Żandarmerię Wojskową i pododdziały regulacji ruchu Wojska Polskiego we współpracy z Policją. Przegrupowania zostały skoordynowane z właściwymi władzami, w tym lokalnymi.

– Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności, niewjeżdżanie pomiędzy pojazdy wojskowe jadące w kolumnie oraz niepublikowaniu informacji i zdjęć obrazujących ruchy wojsk i ich lokalizację, dat i godzin przejazdów kolumn wojskowych danych dotyczących wylotów i lądowań wojskowych statków powietrznych – apeluje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego – Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

Ćwiczenia potrwają do końca maja.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj