
Nadchodzące miesiące przyniosą zdaniem ekonomistów spadek tempa wzrostu płac.
Przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw – czyli w firmach, w których liczba zatrudnionych przekracza dziewięć – wyniosło w styczniu 7768,35 zł brutto. To wzrost o 12,8% rok do roku. Z kolei w porównaniu do grudnia minionego roku przeciętna płaca spadła o 3,3%, czego powodem był brak wypłat premii i nagród. Zdaniem ekonomistów dane te, mocniejsze od oczekiwań, zapowiadają odbudowę realnych dochodów, co oznaczać będzie wzrost konsumpcji oraz odbudowę oszczędności w polskiej gospodarce.






![Kreatywność tematem grudniowego spotkania „Biblioteki kobiet” w Raciborzu [ZDJĘCIA] Kreatywność tematem grudniowego spotkania „Biblioteki kobiet” w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/kreatywna-biblioteka-kobiet.jpg)


![Nowe mieszkania przy ul. Łąkowej. Pierwsze klucze trafiły do mieszkańców [ZDJĘCIA] mieszkania raciborz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/tbs-raciborz-lakowa.jpg)



![Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu [ZDJĘCIA] Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przedszkole-nr-10.jpg)
![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)






