Cuda i dziwy w wierszach Juliana Tuwima. Konkurs raciborskiej biblioteki rozstrzygnięty [ZDJĘCIA]

Cuda i dziwy w wierszach Juliana Tuwima. Konkurs raciborskiej biblioteki rozstrzygnięty

W trakcie finału zostały wręczone nagrody – książki i gry planszowe oraz pamiątkowe dyplomy.

Podsumowano kolejny konkurs plastyczny zorganizowany przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Raciborzu. Tym razem 250 osób z całej Polski wzięło na warsztat wiersze Juliana Tuwima. We wtorkowe popołudnie na Kasprowicza 12 wręczono nagrody i wyróżnienia oraz otwarto wystawę pokonkursową.

- reklama -

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Cuda i dziwy w wierszach Juliana Tuwima” został zorganizowany w ramach obchodów 130. rocznicy urodzin poety, tłumacza, autora wierszy dla dzieci, a także tekstów piosenek i wodewili. Przedmiotem konkursu było wykonanie ilustracji, kukiełki, pracy komputerowej lub pracy przestrzennej związanej z twórczością Juliana Tuwima. W konkursie wzięło udział 250 osób w wieku od 3 do 57 lat m.in. z Raciborza i powiatu raciborskiego, Żor, Kędzierzyna-Koźla, Legionowa, Wodzisławia Śląskiego, Białegostoku, Ciecierzyna, Grębocina, Lublina, Lubicza Dolnego, Wasilkowa, Żyrardowa, Torunia, Jeleniej Góry i Darżkowa. Najczęściej prace nawiązywały do znanych wierszy: „Lokomotywa”, „Słoń Trąbalski”, „Ptasie radio”, „Pan Hilary” i „Rzepka” oraz mniej popularnych np. „Rok i bieda” i „Całujcie mnie wszyscy…”.

W trakcie finału zostały wręczone nagrody – książki i gry planszowe oraz pamiątkowe dyplomy. Na początku przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpili uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Ocicach, którzy zaprezentowali przedstawienie na podstawie wierszy Juliana Tuwima. Uczniów przygotowała bibliotekarka Paulina Michalak.

Wystawę pokonkursową można oglądać w Galerii Gawra (I piętro biblioteki przy ul. Kasprowicza 12) do końca kwietnia, w godzinach otwarcia biblioteki. Wyniki na stronie internetowej MiPBP w Raciborzu.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj