Usługi bankowe w korzystnych promocjach – jak szukać?

Fot. freepik.com

Konkurencja na rynku finansowym jest bardzo wysoka. Banki rywalizują między sobą w wyścigu po nowych klientów, w czym biorą udział także raciborskie oddziały. Klienci zainteresowani usługami tych placówek powinni wiedzieć, w jaki sposób znajdować najkorzystniejsze opcje. Gdzie szukać ciekawych promocji?

Banki w Raciborzu – porównanie ofert

Mieszkańcy Raciborza mają do wyboru całkiem sporą ofertę różnych banków. Własne oddziały w miejscowości mają kluczowe placówki w Polsce, więc wiele formalności da się załatwić stacjonarnie podczas spaceru po mieście. Na miejscu można skorzystać z takich usług jak np.:

- reklama -
  • uruchomienie konta – rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy założą zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy, którzy chcą prowadzić ROR firmowy;
  • kredyty i pożyczki – dostępne są m.in. kredyty hipoteczne, samochodowe, gotówkowe i doradztwo finansowe w tym zakresie;
  • przelewy i płatności – na miejscu można zlecić przelewy pieniężne do innych osób, a także poprosić o ustawianie stałych transakcji płatniczych;
  • wpłaty i wypłaty – bankomaty i wpłatomaty poszczególnych placówek pozwalają zarówno na wyjmowanie gotówki z konta, jak i na powiększanie salda rachunku za pomocą banknotów;
  • karty kredytowe – w bankach składa się wnioski o udzielenie narzędzi płatniczych, w tym także debetowych.

Dostęp do placówek w mieście jest sporym udogodnieniem, ponieważ w razie jakichkolwiek wątpliwości czy kłopotów można zgłosić się po pomoc do konsultanta. Okazuje się jednak, że nie trzeba chodzić do banków osobiście, aby poznać proponowane przez nie promocyjne oferty i standardowe katalogi usług.

Jak wybrać kartę kredytową?

Kiedy chce się pozyskać kartę kredytową, kredyt lub założyć konto w banku, najlepiej najpierw skorzystać z internetowych rankingów ofert. Bankier SMART to serwis z licznymi zestawieniami różnych propozycji placówek finansowych, dzięki którym łatwo znaleźć najkorzystniejsze rozwiązania dla siebie lub swojej firmy.

Karta kredytowa to jeden z produktów, którzy analitycy strony zestawili w intuicyjnym i przydatnym rankingu. Lista składa się z ofert wszystkich kluczowych placówek w Polsce i służy dopasowaniu najlepszego narzędzia płatniczego do potrzeb każdej osoby.

Przy każdej ofercie w rankingu widnieje kilka najważniejszych czynników, jakie trzeba rozważyć przed podpisaniem umowy. Jednym z nich jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania, czyli RRSO. Im ona niższa, tym lepiej dla klienta. Dotyczy wszystkich wskaźników, które wpływają na ostateczną sumę, jaką zwraca się do banku w ramach korzystania z usługi.

Warto zapoznać się także z długością okresu bezodsetkowego, bo od niego zależy to, kiedy zaczynają naliczać się dodatkowe koszty do zapłaty. Im więcej dni do dyspozycji właściciela karty, tym korzystniej. Zazwyczaj liczba ta jest jednak zbliżona we wszystkich bankach i wynosi nieco ponad 50 dni.

Dla wszystkich, którym zależy na oszczędnościach, ważny powinien być koszt utrzymania karty. To kwota uiszczana co miesiąc, która przeważnie może być zniesiona. Żeby ją jednak zniwelować, należy spełnić określone przez daną placówkę warunki. Warto zapoznać się z nimi już na etapie przeglądania zestawienia online.

Tym, co najbardziej zachęca klientów do skorzystania z konkretnej opcji, są bonusy. To wszelkie dodatkowe korzyści, jakie można pozyskać po dołączeniu do grona właścicieli kart i spełnieniu ustalonych kryteriów. Najczęściej oznaczają po prostu premię finansową, ale czasami są również voucherami do wykorzystania w sklepach partnerskich placówki.

Warto sprawdzać także takie parametry jak maksymalny limit kredytowy w danym banku czy korzyści pozafinansowe, płynące z programów lojalnościowych. Czasami właściciele kart kredytowych uzyskują np. dostęp do stref premium na lotniskach, co znacznie umila im oczekiwanie na kolejne samoloty podczas podróży po całym świecie.

Jak wybrać najlepsze konto osobiste lub firmowe?

Bankier SMART to serwis oferujący liczne rankingi rachunków bankowych. Zestawienia obejmują konta osobiste, dla młodych, dla dziecka, firmowe czy dla spółek. Choć w każdym z nich poszczególne parametry mogą mieć większe lub mniejsze znaczenie, to aspekty do rozważenia są te same.

Żeby znaleźć najlepszy ROR dla siebie lub firmy, należy sprawdzić miesięczny koszt prowadzenia rachunku. Najczęściej opłaty da się zniwelować poprzez spełnienie prostych wymogów, a niekiedy usługa jest darmowa bez dodatkowych starań. Kolejna ważna kwestia to opłata za dysponowanie kartą debetową. Zwykle wystarczy przeprowadzić określoną liczbę transakcji bezgotówkowych, by zupełnie pozbyć się obowiązku uiszczania dodatkowej marży.

Dla osób, które lubią płacić gotówką, ważny okazuje się koszt korzystania z bankomatów. Przeważnie maszyny należące do danego banku są dostępne za darmo, ale za wyjmowanie pieniędzy z innych trzeba nieco zapłacić. Najlepiej zawczasu zapoznać się z rozmieszczeniem urządzeń w Raciborzu, by wiedzieć, gdzie da się pozyskać środki bez zbędnych kosztów.

W ramach uruchomienia konta w banku również otrzymuje się atrakcyjne bonusy. Warto poznać możliwości poszczególnych placówek i sprawdzić, jakie wymogi trzeba spełnić, żeby dostać gotówkę lub vouchery do sklepów. Czasami premie mają postać cashbacku za płatności dokonywane w konkretnych miejscach.

Osoby chcące założyć konto osobiste zwykle mogą liczyć na bonus w wysokości kilkuset złotych. Przedsiębiorcy poszukujący rachunku firmowego przeważnie otrzymują nawet kilka tysięcy złotych, co w początkowym etapie prowadzenia działalności jest szczególnie przydatne.

Rankingi ofert bankowych online – oszczędność czasu

Poszukiwanie promocji bankowych w rankingach internetowych to duża oszczędność czasu. Wszystkiego można się dowiedzieć o dowolnej porze dnia i nocy bez zbędnego dojazdu czy czekania w kolejkach. Dodatkowo system pozwala nawet na składanie wniosków online i samodzielnie wyszczególnia najważniejsze parametry wszystkich propozycji. Zdecydowanie warto korzystać z zestawień typu Bankier SMART.

[artykuł reklamowy]

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj