Nawałnica przeszła nad Raciborzem

podtopienia raciborz

Mimo niebezpiecznej pogody w regionie nie doszło do poważniejszych zdarzeń.

W niedzielę 19 maja nad powiatem raciborskim przeszła burza z ulewnym deszczem i gradem. Opady spowodowały podtopienia wiaduktów przy ul. Eichendorffa i Piaskowej w Raciborzu. Mimo niebezpiecznej pogody w regionie nie doszło do poważniejszych zdarzeń. Również poziom Odry mierzony w Raciborzu-Miedoni pozostawał cały czas w strefie stanów niskich.

- reklama -

Poniedziałek będzie kolejnym burzowym dniem, choć tym razem powinny one ominąć Racibórz. Przelotne opady mogą wystąpić we wtorek i środę.

Jak zachować się w czasie ulewy, gradu i burzy? W obliczu gwałtownych zjawisk pogodowych zachowanie odpowiednich środków ostrożności jest kluczowe dla bezpieczeństwa. Podczas intensywnych opadów deszczu, które mogą prowadzić do podtopień i powodzi, ważne jest, aby pozostać w domu, unikać zalanych obszarów i zabezpieczyć dobytek. Również grad może powodować poważne uszkodzenia mienia i stanowić zagrożenie dla zdrowia – poważnie zranić, a nawet zabić. W czasie burzy należy unikać otwartych przestrzeni, wysokich drzew i metalowych konstrukcji. Wyładowania atmosferyczne mogą uszkodzić sprzęt elektroniczny, należy więc pamiętać o wyłączeniu i odłączeniu telewizora, komputera i innych urządzeń.

Miniony rok przyniósł ekstremalne zjawiska pogodowe na wszystkich kontynentach, które z powodu zmian klimatu prawdopodobnie będą coraz częstsze i bardziej nasilone. Czytaj więcej: Rekordowe zjawiska klimatyczne w Europie. „To nie problem przyszłości, tylko teraźniejszość”

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj