PTTK Racibórz zaprasza w Góry Orlickie i Bystrzyckie

pttk raciborz
Skrzyczne i Czupel z PTTK Racibórz

Do zdobycia będą kolejne szczyty należące do Korony Gór Polski: Orlica i Jagodna.

Polskie Towarzystwo Turystyczno–Krajoznawcze – Oddział w Raciborzu zaprasza na kolejną wyprawę w góry. Tym razem 8 czerwca do zdobycia będą Orlica i Jagodna wchodzące w skład Korony Gór Polski.

- reklama -

Orlica (1084 m n.p.m.) to najwyższy szczyt polskiej części Gór Orlickich. Przez wierzchołek przechodzi granica, a sam szczyt znajduje się tuż przy granicy po stronie czeskiej. Na szczycie stoi postument upamiętniający wizytę trzech sławnych osób. Poniżej szczytu wybudowano w 2021 r. 25,5-metrową wieżę widokową. Świerkowe lasy Gór Orlickich zamieszkują jelenie, sarny i muflony, można spotkać również głuszce i cietrzewie. Oprócz roślinności charakterystycznej dla Sudetów rośnie tu pełnik europejski zwany kłodzką różą, zimowit jesienny oraz wawrzynek wilczełyko.

Jagodna (977 m n.p.m.) to najwyższy szczyt Gór Bystrzyckich. Na szczycie znajduje się wybudowana w 2019 r. 23-metrowa wieża widokowa, wiata ze stołem i ławkami, a także dwa inne miejsca na odpoczynek. Na leżącym w tym paśmie „Torfowisku pod Zieleńcem” – rezerwatem przyrody utworzonym w 1959 r. – można spotkać brzozę karłowatą, rosiczki, a także kosodrzewinę. Tereny te zamieszkują sarny, jelenie, muflony, głuszce i cietrzewie.

Koszt wyprawy: członkowie PTTK Oddział Racibórz z opłaconą składką za 2024 r., młodzież do 18. roku życia i studenci: 100 zł, osoby niezrzeszone: 110 zł. Zapisy wraz z wpłatą przyjmowane są w biurze PTTK Oddział Racibórz oraz na konto PTTK.

Szczegóły: Wyprawa na Orlicę i Jagodną

fot. PTTK Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj