Święto Straży Granicznej w Raciborzu [ZDJĘCIA]

Święto Straży Granicznej w Raciborzu

Funkcjonariusze i pracownicy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej z siedzibą w Raciborzu świętowali 33. rocznicę powstania Straży Granicznej.

20 maja Śląski Oddział Straży Granicznej mający swoją siedzibę w Raciborzu świętował 33-lecie powstania formacji. Uroczystości odbyły się na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

- reklama -

Straż Graniczna, czerpiąca z tradycji powołanego równo wiek temu Korpusu Ochrony Pogranicza, jest szczególnie istotna dla zapewnienia bezpieczeństwa i spokoju Polakom – szczególnie dziś, kiedy sytuacja międzynarodowa jest niepewna, a za wschodnią granicą toczy się wojna. Uroczystość była okazją do przypomnienia misji, jaką powierzono polskim pogranicznikom, a także złożenia przysięgi przez nowych funkcjonariuszy. W oficjalnej części rozdano również odznaczenia i przyznano awanse wybranym strażnikom. O oprawę muzyczną zadbał oddział Straży Granicznej z Nowego Sącza, a zgromadzeni na uroczystości mogli podziwiać musztrę paradną oraz defiladę wieńczącą oficjalną część ceremonii.

– Chcę zapewnić jako prezydent Raciborza, że tak jak do tej pory samorząd naszego miasta jest otwarty na wszelką współpracę i wszelką pomoc, którą jako samorząd możemy udzielić. Wasza służba jest pracą niezwykle odpowiedzialną. Stoicie na straży granic Rzeczpospolitej, ale i także na straży granic Unii Europejskiej, na straży naszego domu, któremu na imię Polska. To również wielki zaszczyt stać na straży polskich granic i bezpieczeństwa Polaków. Za to chciałbym wam podziękować – podkreślił prezydent Raciborza Jacek Wojciechowicz.

Śląski Oddział Straży Granicznej z siedzibą w Raciborzu jest jednym z dziewięciu oddziałów funkcjonujących w strukturze organizacyjnej Straży Granicznej. Terytorialny zasięg działania ŚlOSG obejmuje obszar dwóch województw: śląskiego i opolskiego. Strukturę organizacyjną tworzy Komenda Oddziału w Raciborzu oraz placówki SG. W skład ŚlOSG wchodzą obecnie cztery – w Bielsku–Białej, Rudzie Śląskiej i Katowicach–Pyrzowicach oraz placówka Straży Granicznej w Opolu.

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj