Prezydent Raciborza Jacek Wojciechowicz powołał swoich zastępców

wiceprezydenci raciborz
Od lewej: Małgorzata Rudnicka-Głowińska, Jacek Wojciechowicz, Michał Kuliga.

Michał Kuliga i Małgorzata Rudnicka-Głowińska zasiądą na fotelach wiceprezydentów.

Prezydent Miasta Racibórz Jacek Wojciechowicz przedstawił oficjalnie swoich zastępców. Będą to: Michał Kuliga i Małgorzata Rudnicka-Głowińska.

- reklama -

Michał Kuliga, dotychczasowy radny Rady Miasta Racibórz, obejmie stanowisko pierwszego zastępcy, który odpowiedzialny będzie m.in. za oświatę, rozwój, kulturę i turystykę. – Michał Kuliga jest aktywnym radnym, uzyskał wśród radnych najwyższy wynik w tych wyborach. Ma wykształcenie wyższe pedagogiczne, jest wicedyrektorem MOW w Kuźni Raciborskiej. Osoba, która jest niezwykle aktywna, mająca bardzo dobry kontakt z mieszkańcami. Będzie się zajmował tzw. sferą miekką, czyli oświatą, opieką społeczną. Mówi, się, że jest to miękka sfera życia, nie gospodarcza, ale ona jest niezwykle ważna i niezwykle wrażliwa – uzasadnił swój wybór Jacek Wojciechowicz.

Małgorzata Rudnicka-Głowińska od 2019 r. była naczelnikiem Wydziału Gospodarki Nieruchomościami w raciborskim urzędzie. Powołana na stanowisko drugiego zastępcy będzie nadzorować pion gospodarczy. – Zdążyłem się zorientować po tym krótkim okresie pracy, że pani Małgorzata jest osobą bardzo kompetentną, dynamiczną i taką, która dobrze wpisuje się w koncepcję, którą chcę zrealizować w Raciborzu, czyli aktywnej polityki gospodarczej, aktywnego wychodzenia w stronę inwestorów, szukania szans dla Raciborza. Myślę, że się w tej funkcji sprawdzi – wyjaśnił prezydent.

Jak podkreśliła Małgorzata Rudnicka-Głowińska, kluczowym zadaniem będzie rozwój miasta poprzez utworzenie stref aktywności gospodarczej. – Równie dobrze są mi znane obszary budownictwa mieszkaniowego i też chciałabym, żeby Racibórz rozwinął się w tym kierunku. Istotny będzie dla mnie dalszy rozwój infrastruktury technicznej i przestrzennej miasta. Racibórz może być miastem biznesu i rozwoju gospodarczego zarówno dla przedsiębiorców lokalnych, jak i ponadlokalnych. Przy dużym zaangażowaniu i determinacji wraz z panem prezydentem i wiceprezydentem oraz całą kadrą zarządzającą i pracownikami, z którymi stworzymy zespoły branżowe, jestem przekonana, że Racibórz możemy otworzyć na kolejny biznes i na dalszy rozwój – powiedziała wiceprezydent.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj