Anna Kobierska-Mróz starostą głubczyckim

Pochodząca z Baborowa Anna Kobierska-Mróz przez ostatnich dziewięć lat była Naczelnikiem Wydziału Rozwoju Urzędu Miasta Racibórz.

Anna Kobierska-Mróz, do niedawna naczelnik Wydziału Rozwoju Urzędu Miasta Racibórz, została nowym starostą głubczyckim.

- reklama -

Sesja Rady Powiatu w Głubczycach, podczas której wybierano nowego starostę, miała miejsce 12 czerwca. Przez ostatnie 5,5 roku funkcję tę pełnił Piotr Soczyński. Tym razem kandydatami byli: Anna Kobierska-Mróz, pochodząca z Baborowa była Naczelnik Wydziału Rozwoju Urzędu Miasta Racibórz, oraz Dariusz Kaśków – były burmistrz Głubczyc i starosta głubczycki. W tajnym głosowaniu padł wynik 12:2.

– Z ogromną radością i wdzięcznością pragnę poinformować, że w dniu dzisiejszym rada powiatu obdarzyła mnie zaufaniem i wybrała na starostę głubczyckiego. To dla mnie ogromny zaszczyt i zobowiązanie. Obiecuję, że będę ciężko pracować na rzecz naszej społeczności i dążyć do realizacji wspólnych celów. Gratuluję również nowo wybranym członkom zarządu – wicestaroście Arturowi Czechowiczowi oraz Benedyktowi Pospiszylowi, Bogdanowi Kulikowi i Irenie Iglińskiej. Życzę nam owocnej współpracy! – napisała Anna Kobierska-Mróz na swoim Facebooku.

Anna Kobierska-Mróz jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na kierunku gospodarka i administracja publiczna. Posiada również dyplom Master of Business Administration. Od ponad 18 lat pracuje w samorządzie, a przez 9 lat była związana z Urzędem Miasta Racibórz, gdzie pełniła funkcję naczelnika Wydziału Rozwoju i kierowała kilkunastoosobowym zespołem pracowników. Od urodzenia związana jest z Baborowem, gdzie mieszka ze swoją rodziną. W latach 2014-2018 pełniła funkcję wiceprzewodniczącej tamtejszej rady miejskiej. W 2018 r. kandydowała na stanowisko burmistrza, przechodząc do drugiej tury. Prywatnie jest mężatką i mamą trzech córek.

fot. Starostwo Powiatowe w Głubczycach
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj