Eko-Okna mają problemy? Mateusz Kłosek mówi o „niekorzystnej sytuacji”, spółka dementuje

Fot. Eko-Okna

Firma zaznacza, że sprzedaż produkowanych w Kornicach okien rośnie rok do roku, a wyniki finansowe za ten rok powinny być na poziomie porównywalnym do lat ubiegłych.

Mateusz Kłosek, prezes firmy Eko-Okna, w nagraniu skierowanym do pracowników przekazał informacje o obecnym stanie firmy. Wynika z niego, że jeden z największych producentów okien w Polsce znajduje się w trudnej sytuacji – banki wstrzymały spółce finansowanie z kredytów, co spowodowało opóźnienia w wypłatach. Mateusz Kłosek poinformował m.in. o spadku obrotów na poziomie 30% w pierwszym półroczu względem zakładanych. – Obecnie firma znalazła się w niekorzystnej sytuacji związanej z obciążeniami, nowymi inwestycjami, niewykorzystywaniem ich możliwości, brakiem pracowników, niezadowoleniem załogi, spiętrzeniem płatności. Jednak zamierzamy w najbliższych miesiącach realizować wypłaty oraz premie zgodnie z ustaleniami, bez opóźnień, jakie miały miejsce. Rynek okienny rośnie i przy naszym kilkuprocentowym udziale daje perspektywy dalszego rozwoju — powiedział Mateusz Kłosek w filmie.

- reklama -
@makardox1

#ekookna #okna

♬ dźwięk oryginalny – Makardox1

Jak tłumaczą Eko-Okna, fragmenty filmu zostały wyrwane z szerszego kontekstu i nieprawidłowo zinterpretowane. Spółka wskazuje, że Mateusz Kłosek, mówiąc o spadku sprzedaży o 30%, odnosił się do „bardzo ambitnych planów sprzedażowych na 2024 r., które były związane z otwarciem dwóch nowych zakładów produkcyjnych w Wodzisławiu Śląskim i Kędzierzynie-Koźlu”. – Z uwagi na otwarcie zakładu produkcyjnego w Wodzisławiu Śląskim, czasowe przesunięcie otwarcia zakładu w Kędzierzynie-Koźlu oraz konieczność zwiększenia kadry pracowniczej realizacja tych planów przesuwa się w czasie na drugie półrocze 2024 r. – wyjaśnia.

Firma dementuje też informacje o ograniczeniu wypłat dla pracowników. – Słowa o ograniczeniu wypłat dotyczyły ogólnie pojętej realizacji inwestycji i obciążeń finansowych związanych z sukcesywnym otwieraniem nowych zakładów w 2024 r., a nie wynagrodzeń dla pracowników. Nie doszło do sytuacji, w której pracownicy Eko-Okien nie otrzymali podstawowego wynagrodzenia za pracę – podkreślają Eko-Okna.

Zaznaczono, że sprzedaż produkowanych w Kornicach okien rośnie rok do roku, a zarząd przewiduje, że pomimo wyzwań rynkowych wyniki finansowe za ten rok będą na poziomie porównywalnym do lat ubiegłych. – Ponadto spółka reguluje zobowiązania związane z działalnością operacyjną i finansową na bieżąco oraz realizuje działalność inwestycyjną zgodnie z zapotrzebowaniem rynkowym. Przedmiotowe działania prowadzone są we współpracy z bankami, które są partnerami spółki w ramach działalności inwestycyjnej. Jesteśmy w pełni zaangażowani w dalszy rozwój naszej firmy i zapewniamy, że Eko-Okna S.A. pozostaje w stabilnej kondycji finansowej. Kontynuujemy nasze wysiłki, aby dostarczać najwyższej jakości produkty i usługi, dbając o zadowolenie naszych klientów i partnerów oraz satysfakcję naszych pracowników – podsumowuje firma.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj