Akcja „Prędkość” w powiecie raciborskim. 44 przekroczenia dozwolonej prędkości

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest ściśle związane z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących przepisów, w tym obowiązujących limitów prędkości.

1 lipca w województwie śląskim odbywała się policyjna akcja pod kryptonimem „Prędkość”, której celem było egzekwowanie przestrzegania ograniczeń prędkości przez kierowców. Nadmierna prędkość wciąż pozostaje jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

- reklama -

Podczas działań raciborscy policjanci kontrolowali prędkość pojazdów w różnych miejscach powiatu. Głównym zamierzeniem tych działań było zapobieganie wypadkom poprzez egzekwowanie przestrzegania przepisów ruchu drogowego, w tym ograniczeń prędkości. Mundurowi szczególnie skupiali się na tych kategoriach wykroczeń i przestępstw, które najczęściej prowadzą do wypadków. W trakcie wczorajszej akcji raciborska policja odnotowała 44 przypadki przekroczenia dozwolonej prędkości.

– Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest ściśle związane z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących przepisów, w tym obowiązujących limitów prędkości. Bezpieczna prędkość to taka, która jest dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących ograniczeń prędkości, warunków atmosferycznych, a także stanu nawierzchni i przede wszystkim własnych umiejętności – przypominają policjanci.

fot. KPP Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj