Przygoda w lesie na początek Akcji Lato 2024 w Nędzy [ZDJĘCIA]

Przygoda w lesie na początek Akcji Lato 2024 w Nędzy

Dzieci nauczyły się m.in. reagowania w sytuacjach zagrożenia i przetrwania w dzikiej przyrodzie przy użyciu prostego sprzętu.

Rozpoczęła się tegoroczna Akcja Lato w Nędzy, a na inaugurację przygotowano warsztaty survivalowe. Podczas trzygodzinnych zajęć w lesie dzieci miały okazję nauczyć się podstaw udzielania pierwszej pomocy, reagowania w sytuacjach zagrożenia oraz przetrwania w dzikiej przyrodzie przy użyciu prostego sprzętu. Pod czujnym okiem instruktorów młodzi uczestnicy zdobywali też wiedzę o budowaniu filtrów do wody oraz tworzeniu schronień chroniących przed chłodem i deszczem. Entuzjazm i zaangażowanie dzieci były widoczne na każdym kroku.

- reklama -

To dopiero początek przygód. W tym tygodniu w programie znalazły się warsztaty z koralikami Hama, tworzenie gier planszowych, kontynuacja zajęć survivalowych w lesie oraz wycieczka do Złotego Stoku. Cała Akcja Lato w Nędzy potrwa trzy tygodnie i podzielona jest na trzy tematyczne bloki: „Survivalowa Przygoda”, „Młodzi odkrywcy” i „Magiczne Wakacje”. Organizatorem Akcji Lato 2024 są Gminne Centrum Kultury w Nędzy oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Nędzy.

fot. GCK w Nędzy
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj