Z raciborskiej biblioteki do wnętrza egipskiej piramidy. Warsztaty ClassVR [ZDJĘCIA]

Z raciborskiej biblioteki do wnętrza egipskiej piramidy. Warsztaty ClassVR

Za pomocą joysticka dzieci mogły wybrać się na przygodę do krainy baśni, gdzie miały za zadanie uratować Babcię i Czerwonego Kapturka przed Złym Wilkiem.

Burdż Khalifa, Times Square, spotkanie z Minionkami czy wizyta w Hogwarcie – takich niesamowitych atrakcji dzięki wirtualnej rzeczywistości mogli doświadczyć uczestnicy warsztatów ClassVR, które odbyły się 10 lipca w raciborskiej bibliotece. Było to wirtualne laboratorium przedmiotowe prowadzone przez edukatora z firmy Aktin. Dla tych, którzy przegapili tę okazję, wciąż są dostępne miejsca na kolejne warsztaty – 21 sierpnia.

- reklama -

ClassVR to innowacyjna i wielokrotnie nagradzana technologia VR, która została stworzona tak, aby zwiększyć zaangażowanie i wspomóc proces przyswajania wiedzy przez dzieci w każdym wieku. Dzięki specjalnym goglom uczestnicy warsztatów mogli przenieść się z biblioteki prosto do wnętrza egipskiej piramidy. Ale to nie wszystko – ClassVR to nie tylko wirtualne zwiedzanie. Za pomocą joysticka dzieci mogły wybrać się na przygodę do krainy baśni, gdzie miały za zadanie uratować Babcię i Czerwonego Kapturka przed Złym Wilkiem.

Zapisy na kolejne zajęcia trwają w Eurece – Wypożyczalnii dla Dzieci i Młodzieży, ul. Kasprowicza 12. Koszt: 50 zł. Zajęcia skierowane są dla dzieci od 7 lat.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj