
Zaplanowano przebudowę wnętrza auli i części ciągów komunikacyjnych w Zespole Szkół Ekonomicznych w Raciborzu.
Starosta Raciborski Grzegorz Swoboda razem z wicestarostką Ewą Lewandowską w obecności dr Jacka Pierzchały – dyrektora Zespołu Szkół Ekonomicznych w Raciborzu podpisali umowę na odrestaurowanie auli Zespołu Szkół Ekonomicznych w Raciborzu. Zadanie realizowane będzie przez Firmę Budowlano-Remontowo-Usługową Chłarest za 407 353,15 zł. – Systematycznie inwestujemy w placówki oświatowe, poprawiając standard naszych budynków –podkreśla Grzegorz Swoboda.
Zaplanowano przebudowę wnętrza auli i części ciągów komunikacyjnych w Zespole Szkół Ekonomicznych w Raciborzu przy ul. Gimnazjalnej 3. Wśród prac znajdą się: modernizacja instalacji oświetlenia – wymiana kabli, opraw i osprzętu, cyklinowanie z lakierowaniem parkietu i ściany pionowej sceny oraz wymiana listew, malowanie ścian, sufitu wraz z odtworzeniem malatur ozdobnych, renowacja i malowanie drewnianej stolarki drzwiowej oraz montaż ekranu i rzutnika na suficie wraz z instalacją i montażem osprzętu. Z kolei na korytarzu odbędzie się rozbiórka drewnianej posadzki, wykonanie izolacji i nowych warstw wyrównawczych, uzupełnienie i regeneracja posadzek z lastryka, uzupełnienie tynków i wykonanie tynków mozaikowych w miejscach lamperii oraz malowanie ścian, sufitów i stolarki drzwiowej.
Powiat otrzymał promesę dofinansowania inwestycji z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków na kwotę 400 tys. zł, co stanowi 95,73% wartości inwestycji. Prace mają zakończył się do 13 listopada.
fot. Starostwo Powiatowe
oprac. /kp/






![Nocne rozgrywki na zakończenie ferii na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/noc-z-grami-bez-pradu-gry-planszowe-stacja-mlodych.jpg)






![Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej [ZDJĘCIA] Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/slosg-straz-graniczna-krwiodawstwo.jpg)
![Komiksy, klocki i gry planszowe. Tak wyglądały ferie w filiach bibliotecznych [ZDJĘCIA] Komiksy, klocki i gry planszowe. Tak wyglądały ferie w filiach bibliotecznych](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/komiksowe-ferie-biblioteka.jpg)
![Węgiel w roli głównej podczas warsztatów w RCK [ZDJĘCIA] Węgiel w roli głównej podczas warsztatów w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-rck-rysunek-25.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)




![Młodzi czytelnicy z Raciborza na spektaklu „Tuwim dla dzieci” [ZDJĘCIA] Młodzi czytelnicy z Raciborza na spektaklu „Tuwim dla dzieci”](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-biblioteka-raciborz.jpg)
