
Msze będą się odbywały w ostatnie niedziele miesiąca. Będą opatrzone wstępem nawiązującym do dziejów Kościoła katolickiego na ziemi raciborskiej.
W kaplicy pw. św. Tomasza Becketa na Zamku Piastowskim w Raciborzu będą odbywały się msze święte. Pierwsza msza zostanie odprawiona w zamkowej kaplicy w niedzielę 25 sierpnia o godz. 8:00. Będą odprawiane w intencji biskupa wrocławskiego Tomasza II, fundatora kaplicy, jej patronów – zmarłych książąt raciborskich z rodu Piastów, Przemyślidów oraz von Ratibor, a także mieszkańców powiatu raciborskiego. Każdorazowo będą opatrzone wstępem historycznym nawiązującym do dziejów Kościoła katolickiego na ziemi raciborskiej i najważniejszych dat z historii księstwa raciborskiego.





![Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/milosz-szymanski.jpg)

![„Racibórz prozą zaczarowany” po raz dwunasty. Znamy zwycięzców konkursu [ZDJĘCIA] „Racibórz prozą zaczarowany” po raz dwunasty. Znamy zwycięzców konkursu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/slawek-gortych-21.jpg)




![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)




![Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu [ZDJĘCIA] Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/10/kpp-raciborz-komendant-tomasz-hynek.jpg)






