
Zaniepokojona kobieta poinformowała policję, że jej mąż groził wysadzeniem kamienicy, w której mieszka wraz z dziećmi.
Raciborska policja zatrzymała 45-letniego mężczyznę, który groził wysadzeniem kamienicy. Wcześniej zastraszał pracowników sklepu przedmiotem przypominając broń. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.
W minionym tygodniu policjanci otrzymali zgłoszenie od zaniepokojonej kobiety, która poinformowała, że jej mąż groził wysadzeniem kamienicy, w której mieszka wraz z dziećmi. Ponadto na początku listopada mężczyzna groził również pracownikom jednego ze sklepów, używając przedmiotu przypominającego broń, po czym uciekł. Podczas przeszukania mieszkania mężczyzny policjanci zabezpieczyli dwa pistolety hukowo-sygnalizacyjne oraz środki chemiczne, które mogły być wykorzystane do produkcji materiałów wybuchowych.
Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Zebrane dowody pozwoliły na przedstawienie mu zarzutów. Raciborski sąd przychylił się do wniosku śledczych i prokuratora i aresztował 45-latka na trzy miesiące. Grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.

fot. KPP Racibórz
oprac. /kp/





![Świąteczny kiermasz w ruinach zamku w Tworkowie [ZDJĘCIA] Świąteczny kiermasz w ruinach zamku w Tworkowie](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/kiermasz-wielkanocny-tworkow-krzyzanowice.jpg)
![Klocki Lego połączyły pokolenia w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Klocki Lego połączyły pokolenia w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/klub-ojca.jpg)
![Ogólnopolski konkurs „Opowieści z Narnii” rozstrzygnięty w bibliotece [ZDJĘCIA] Ogólnopolski konkurs „Opowieści z Narnii” rozstrzygnięty w bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/konkurs-plastyczny-opowiesci-z-narnii-biblioteka.jpg)



![Dlaczego warto mówić „nie”? Spotkanie z Anitą Kiderys w bibliotece [ZDJĘCIA] Dlaczego warto mówić „nie”? Spotkanie z Anitą Kiderys w bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/anita-kiderys-10.jpg)
![Polsko-czeskie spotkanie bibliotekarzy w Raciborzu [ZDJĘCIA] Polsko-czeskie spotkanie bibliotekarzy w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/biblioteka-nie-ogranicza.jpg)
![Uczniowie z Roth poznają Racibórz i polskie tradycje wielkanocne [ZDJĘCIA] Uczniowie z Roth poznają Racibórz i polskie tradycje wielkanocne](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/Gymnasium-Roth.jpg)
![Światowy Dzień Wody w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Światowy Dzień Wody w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/dzien-wody-biblioteka.jpg)
![Raciborska bohemistyka świętuje 20-lecie działalności [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/bohemistyka-filologia-czeska-ans-raciborz.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)








![„Technologia czułości”. Wystawa malarstwa w Raciborskim Centrum Kultury [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/damian-wojnowski.jpg)