
Rydułtowska firma Rduch Bells & Clocks pracowała przy powstawaniu dzwonu „Vox Patris”.
W Rydułtowach będzie można podziwiać największy na świecie dzwon kołysany „Vox Patris” („Głos Ojca”) z Sanktuarium Boga Ojca Przedwiecznego w Trindade w Brazylii. To imponujące dzieło polskiego ludwisarstwa, które waży 55 ton i ma ponad 4 metry wysokości i 4,5 metra średnicy. Dzwon został odlany ze stopu miedzi (78%) i cyny (22%) w Pracowni Ludwisarskiej Jana Felczyńskiego w Przemyślu przy współpracy z firmą Rduch Bells & Clocks z Rydułtów, która odpowiadała za konstrukcję, serce i automatykę.




![Witraże i kwiaty dla mam. Twórcze zajęcia w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Witraże i kwiaty dla mam. Twórcze zajęcia w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/warsztaty-z-okazji-dnia-matki.jpg)
![V Jarmark Rękodzieła w Rudach przyciągnął tłumy [ZDJĘCIA] V Jarmark Rękodzieła w Rudach przyciągnął tłumy](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/jarmark-rekodziela-rudy.jpg)
![VII Raciborski Festiwal Gamingowy [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/festiwal-gamingowy.jpg)







![Dzieci z Przedszkola nr 15 mają nowy plac zabaw [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/przedszkole-nr-15-raciborz-plac-zabaw.jpg)
![Jak działają narkotyki i alkohol? Spotkanie sanepidu z uczniami w Rudniku [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/sanepid-edukacja.jpg)



![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)







