
Co siódmy pracodawca przyznał, że preferuje zatrudnianie osób młodszych, a wielu pracowników 55+ nie dostrzega dla siebie perspektyw zawodowych.
Osoby po 55. roku życia czują się na polskim rynku pracy stabilnie i niechętnie myślą o zmianie zatrudnienia. Połowa z nich pozytywnie ocenia swoją sytuację zawodową, jednak tylko 2% wierzy w jej poprawę w tym roku. Dla tej grupy wiekowej przewidywalność i bezpieczeństwo są priorytetem, co pracodawcy powinni uwzględnić, chcąc zatrzymać ich na dłużej, zwłaszcza w obliczu wyzwań demograficznych.




![119 wolontariuszy wyjdzie na ulice Raciborza podczas 34. Finału WOŚP [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/wosp-raciborz.jpg)

![Wernisaż wystawy podopiecznych Magdaleny Franicy w raciborskim Urban Labie [ZDJĘCIA] Wernisaż wystawy podopiecznych Magdaleny Franicy w raciborskim Urban Labie](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/warsztatownia-magdaleny-franicy.jpg)
![Delegacja z Nowej Rudy z wizytą studyjną w Raciborskim Centrum Kultury [ZDJĘCIA] Delegacja z Nowej Rudy z wizytą studyjną w Raciborskim Centrum Kultury](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/rck-wizyta-studyjna.jpg)







![Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przeglad-koled.jpg)

![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)






![Pierwsza górska wyprawa PTTK Racibórz w nowym roku [ZDJĘCIA] Pierwsza górska wyprawa PTTK Racibórz w nowym roku](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/pttk-lysica-1-1.jpg)
