
Park Aktywności na Osiedlu Barbary i zrewitalizowane tereny przy stawach na ul. Wodzisławskiej mają poprawić jakość życia mieszkańców, oferując nowe możliwości rekreacji, wypoczynku i aktywnego spędzania czasu.
W Jastrzębiu-Zdroju powstają dwa nowe projekty, które mają znacząco poprawić jakość życia mieszkańców – zarówno pod względem rekreacji, jak i estetyki przestrzeni publicznej. Miasto przygotowuje się do realizacji Parku Aktywności na Osiedlu Barbary oraz kompleksowej rewitalizacji terenów przy stawach na ulicy Wodzisławskiej. Na terenie o powierzchni 1,3 ha przy ul. Granicznej zaplanowano utworzenie kompleksu rekreacyjno-sportowego dostosowanego do różnych grup wiekowych i poziomów sprawności. Firma projektowa przedstawiła właśnie koncepcję zagospodarowania tego obszaru przygotowaną m.in. na podstawie konsultacji z mieszkańcami.





![Widowisko „nie z tej Ziemi”. Gwiazdka Serc rozbłysnęła po raz 22. [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/gwiazdka-serc.jpg)




![Zawodnicy KSW Łamator z medalami na Copa Silesia 11 [ZDJĘCIA] Zawodnicy KSW Łamator z medalami na Copa Silesia 11](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/lamator-raciborz.jpg)

![Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu [ZDJĘCIA] Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przedszkole-nr-10.jpg)
![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)


![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)









