Dzienne Archiwum: 29 lipca 2025
Herbowy szczupak – Rybnik ma nową atrakcję turystyczną
W dawnych czasach na obszarze całego miasta istniało wiele stawów rybnych, a najczęstszym zajęciem ówczesnych mieszkańców była właśnie hodowla ryb.
Na skwerze przy Edukatorium Juliusz...
Racibórz przygotowuje się na zmiany klimatu. Ponad 230 tys. zł na plan adaptacji
Wzrost liczby upalnych dni, długotrwałe susze, gwałtowne ulewy i lokalne podtopienia – to zjawiska, które pojawiają się również w Raciborzu.
Miasto Racibórz otrzymało dofinansowanie w...
Automatyzacja przyspiesza przez wzrost płacy minimalnej
47% pracodawców spodziewa się redukcji zatrudnienia w wyniku wdrożenia AI czy robotyzacji, a 42% firm już zwolniło pracowników z tego powodu w ciągu ostatniego...
Wycieczka z PTTK Racibórz na Jurę Krakowsko-Częstochowską. Zapisy trwają
Jura to jeden z najpiękniejszych regionów południowej Polski, znany z wapiennych skał, jaskiń i zamków na Szlaku Orlich Gniazd.
Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze – Oddział w...
Dzień Długu Ekologicznego przypada coraz wcześniej
Życie ponad "ekologiczny stan" prowadzi do degradacji środowiska – utraty bioróżnorodności, zanieczyszczenia powietrza i wody czy zmian klimatycznych.
Dzień Długu Ekologicznego to symboliczna data wyznaczana...
Nowe możliwości w aplikacji mZUS. Pobierzesz zaświadczenia i złożysz odwołanie
Aplikacja umożliwia m.in. składanie odwołań od decyzji odmownych w sprawie świadczeń takich jak 800+, "Dobry Start" czy program "Aktywny Rodzic".
Aplikacja mobilna mZUS zyskuje...
Luksusowy Lexus i kilkadziesiąt ciężarówek. Eko-Okna pozbywają się floty
Wśród pojazdów są m.in. zestawy ciężarowe Scania R410 i DAF, 40 Iveco S-WAY oraz luksusowy minivan Lexus LM 350h Omotenashi z 2024 r.
Działania firmy Eko-Okna...
Aplikacja e-Urząd Skarbowy dostępna także dla organizacji
Aplikacja e-US, wprowadzona przez resort finansów w styczniu tego roku, ma na celu zapewnienie łatwego, szybkiego i bezpiecznego dostępu do usług e-Urzędu Skarbowego.
Ministerstwo...





![Widowisko „nie z tej Ziemi”. Gwiazdka Serc rozbłysnęła po raz 22. [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/gwiazdka-serc.jpg)




![Zawodnicy KSW Łamator z medalami na Copa Silesia 11 [ZDJĘCIA] Zawodnicy KSW Łamator z medalami na Copa Silesia 11](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/lamator-raciborz.jpg)

![Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu [ZDJĘCIA] Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przedszkole-nr-10.jpg)
![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)


![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)













