
Aplikacja e-US, wprowadzona przez resort finansów w styczniu tego roku, ma na celu zapewnienie łatwego, szybkiego i bezpiecznego dostępu do usług e-Urzędu Skarbowego.
Ministerstwo Finansów rozszerzyło funkcjonalność aplikacji mobilnej e-Urząd Skarbowy, udostępniając ją od 25 lipca również dla organizacji. Dotychczas z aplikacji mogli korzystać jedynie użytkownicy indywidualni. Zmiana ta ma ułatwić ułatwi spółkom, fundacjom czy stowarzyszeniom dostęp do usług skarbowych, umożliwiając załatwianie wielu spraw online za pośrednictwem smartfona.




![Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem [ZDJĘCIA] Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/marcin-szewczyk-pszow-biblioteka-raciborz.jpg)







![218 uczniów z Raciborza ze stypendiami za wyniki w nauce [ZDJĘCIA] Rozdanie stypendiów za wyniki w nauce w pierwszym półroczu roku szkolnego 2025/2026](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/stypendia-raciborz.jpg)


![Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej [ZDJĘCIA] Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/slosg-straz-graniczna-krwiodawstwo.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)









