
Wśród pojazdów są m.in. zestawy ciężarowe Scania R410 i DAF, 40 Iveco S-WAY oraz luksusowy minivan Lexus LM 350h Omotenashi z 2024 r.
Działania firmy Eko-Okna wzbudzają coraz większe zaniepokojenie pracowników. Po niedawnej sprzedaży dwóch zakładów i rozpoczęciu procesu reorganizacji spółka z Kornic wyprzedaje część swojej floty pojazdów.
Na popularnym serwisie Otomoto pojawiło się kilkanaście ogłoszeń Eko-Okien, jednak łączna liczba wystawionych pojazdów jest znacznie większa. Firma sprzedaje szeroki asortyment aut, od ciężarowych po osobowe i busy. Wśród nich znajdują się m.in. ciężarówki – osiem zestawów Scania R410 z 2014 r. z naczepami, 14 zestawów ciężarowych DAF i 40 pojazdów Iveco. Wśród ofert znaleźć można również wózki widłowe. Flota przeznaczona na sprzedaż obejmuje także samochody osobowe – od popularnych Fordów i Volkswagenów po bardziej luksusowe modele. Wśród nich wyróżnia się biały minivan Lexus LM 350h z 2024 r. za pół miliona złotych, a także dwa Volkswageny Arteon oraz kilka modeli Passata i Mondeo. Wszystkie pojazdy, zgodnie z ogłoszeniami, pochodzą z firmowej floty i są w dobrym stanie technicznym.

Firma tłumaczy wyprzedaż pojazdów procesem modernizacji i optymalizacji zasobów. To kolejny krok w ramach szeroko zakrojonej reorganizacji, którą spółka rozpoczęła w odpowiedzi na zmieniające się warunki rynkowe. W kwietniu Eko-Okna sprzedały fabryki w Kędzierzynie-Koźlu i Wodzisławiu Śląskim amerykańskiemu funduszowi Realty Income za ponad 1 mld zł. Była to transakcja typu „sale and leaseback”, co oznacza, że firma sprzedała nieruchomości, ale jednocześnie zawarła długoterminową umowę najmu, nadal korzystając z obiektów. Natomiast niedawno firma z Kornic poinformowała o wygaszeniu produkcji w zakładzie w Kędzierzynie-Koźlu do końca lipca.
Celem działań ma być poprawa efektywności operacyjnej przy jednoczesnym zachowaniu jakości usług oraz zatrudnienia doświadczonej kadry. Spółka zapewniała, że wszystkie zobowiązania są regulowane terminowo. W odpowiedzi na zarzuty o zwolnieniach pracowników przekazała z kolei, że nie prowadzi zwolnień grupowych w rozumieniu Kodeksu pracy, a zmiany kadrowe wynikają głównie z nieprzedłużania umów terminowych i zakończenia współpracy z agencjami pracy tymczasowej. W czerwcu zakończyło się zatrudnienie 993 osób. Podjęto też decyzję o rezygnacji z organizowania transportu pracowniczego od 1 września.

Czytaj także: Eko-Okna: Nie będzie zwolnień grupowych ani likwidacji zakładu w Wodzisławiu Śląskim
oprac. /kp/





![Twórczy Art Camp i balonowe show. Ferie na Zamku Piastowskim pełne atrakcji [ZDJĘCIA] Twórczy Art Camp i balonowe show. Ferie na Zamku Piastowskim pełne atrakcji](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zamek.jpg)
![Dzieci stworzyły zimowe obrazy podczas zajęć w bibliotece [ZDJĘCIA] Dzieci stworzyły zimowe obrazy podczas zajęć w bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-biblioteka-28.jpg)
![Komiksowe ferie rozpoczęte w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Komiksowe ferie rozpoczęte w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-biblioteka.jpg)





![Czy płatności bezgotówkowe to domena wyłącznie młodych? Debata oksfordzka w ZSO nr 1 [ZDJĘCIA] Czy płatności bezgotówkowe to domena wyłącznie młodych? Debata oksfordzka w ZSO nr 1](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/i-lo-debata.jpeg)
![Praktyczna lekcja dziennikarstwa w ZSO nr 1 [ZDJĘCIA] Praktyczna lekcja dziennikarstwa w ZSO nr 1](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/warsztaty-dziennikarskie-i-lo.jpg)
![Język angielski na wesoło w bibliotecznym Klubie Ojca [ZDJĘCIA] Język angielski na wesoło w bibliotecznym Klubie Ojca](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/klub-ojca-raciborz.jpg)



![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)




