
Badanie wykazało u 39-letniego obywatela Gruzji stężenie alkoholu w organizmie wynoszące blisko 2,5 promila. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.
Wzorowa postawa pracownika jednej z raciborskich stacji paliw doprowadziła do zatrzymania nietrzeźwego kierującego. 39-letni obywatel Gruzji miał w wydychanym powietrzu prawie 2,5 promila alkoholu i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.
Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu interweniowali w minioną sobotę 11 października na jednej ze stacji paliw w mieście. Oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie od pracownika stacji, który poinformował, że mężczyzna, który właśnie przyjechał volkswagenem, kupuje alkohol i może znajdować się pod wpływem alkoholu. Po przybyciu na miejsce policjanci potwierdzili podejrzenia – badanie alkomatem wykazało u 39-letniego obywatela Gruzji stężenie alkoholu w organizmie wynoszące blisko 2,5 promila. Dodatkowo ustalono, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.
Kierowca został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Dalsze czynności w jego sprawie prowadzą funkcjonariusze Straży Granicznej, którym został przekazany.
– Dzięki wzorowej postawie pracownika stacji, który nie pozostał obojętny, udało się zapobiec potencjalnej tragedii na drodze. Taka postawa idealnie wpisuje się w policyjną akcję „Widzisz – Reaguj!”, której celem jest wspólne dbanie o bezpieczeństwo w naszym otoczeniu – podsumowują raciborscy policjanci.
oprac. /kp/





![Świąteczny kiermasz w ruinach zamku w Tworkowie [ZDJĘCIA] Świąteczny kiermasz w ruinach zamku w Tworkowie](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/kiermasz-wielkanocny-tworkow-krzyzanowice.jpg)
![Klocki Lego połączyły pokolenia w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Klocki Lego połączyły pokolenia w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/klub-ojca.jpg)
![Ogólnopolski konkurs „Opowieści z Narnii” rozstrzygnięty w bibliotece [ZDJĘCIA] Ogólnopolski konkurs „Opowieści z Narnii” rozstrzygnięty w bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/konkurs-plastyczny-opowiesci-z-narnii-biblioteka.jpg)



![Dlaczego warto mówić „nie”? Spotkanie z Anitą Kiderys w bibliotece [ZDJĘCIA] Dlaczego warto mówić „nie”? Spotkanie z Anitą Kiderys w bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/anita-kiderys-10.jpg)
![Polsko-czeskie spotkanie bibliotekarzy w Raciborzu [ZDJĘCIA] Polsko-czeskie spotkanie bibliotekarzy w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/biblioteka-nie-ogranicza.jpg)
![Uczniowie z Roth poznają Racibórz i polskie tradycje wielkanocne [ZDJĘCIA] Uczniowie z Roth poznają Racibórz i polskie tradycje wielkanocne](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/Gymnasium-Roth.jpg)
![Światowy Dzień Wody w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Światowy Dzień Wody w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/dzien-wody-biblioteka.jpg)
![Raciborska bohemistyka świętuje 20-lecie działalności [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/bohemistyka-filologia-czeska-ans-raciborz.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)










![Trąbka bohaterką kolejnego koncertu umuzykalniającego w RCK [ZDJĘCIA] [WIDEO] Trąbka bohaterką kolejnego koncertu umuzykalniającego w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/koncert-umuzykalniajacy-rck.jpg)