
Adwent to w Kościele Katolickim okres oczekiwania i przygotowania duchowego na przyjście Jezusa Chrystusa, czyli Boże Narodzenie.
Już 2/3 grudnia siostry w klasztorze Annuntiata przy ul. Starowiejskiej w Raciborzu zapraszają młodzież wraz z duchownymi opiekunami na Nocne Czuwanie, które rozpocznie się o godz. 20:00 a zakończy ok. godz. 2:00.
W pierwszą niedzielę Adwentu, 3 grudnia, w klasztorze odbędzie się Dzień Skupienia dla kobiet, a 17 grudnia dla mężczyzn.
Każdy Dzień Skupienia rozpocznie się o godz. 9:00 a zakończy ok. godz. 13:30.
W programie: okazja do spowiedzi św., godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny, nauka i Msza św. O godz. 12:00 przewidziany jest posiłek, a następnie siostry poprowadzą muzyczne zadumanie pt. „Z Maryją oczekujemy Zbawiciela”. Dzień Skupienia zakończy się Nabożeństwem Eucharystycznym.
W tym roku Dni Skupienia poprowadzi oraz nauki wygłosi znany rekolekcjonista i publicysta o. Henryk Kałuża – werbista.
K.N.




![Raciborski spektakl w drugim etapie ogólnopolskiego przeglądu teatralnego [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/Przeznieksztalcenia.jpg)

![Historia niezwykłej arystokratki. Spotkanie z Jonaszem Milewskim w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Historia niezwykłej arystokratki. Spotkanie z Jonaszem Milewskim w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/Jonasz-Milewski-Gabriele-von-Thun-und-Hohenstein.jpg)
![Czytelniczki raciborskiej biblioteki stworzyły własne perfumy [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/warsztaty-tworzenia-perfum.jpg)
![Odrarium przy Zamku Piastowskim już otwarte [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/odrarium-raciborz.jpg)



![Waltornia bohaterką koncertów umuzykalniających w RCK [ZDJĘCIA] Waltornia bohaterką koncertów umuzykalniających w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/rck-koncert-umuzykalniajacy.jpg)
![Nowoczesne laboratorium dla przyszłych pielęgniarek otwarte w ANS w Raciborzu [ZDJĘCIA] Nowoczesne laboratorium dla przyszłych pielęgniarek otwarte w ANS w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/Laboratorium-Biochemii-i-Biofizyki-Fizjologii-oraz-Biologii-ANS-Raciborz.jpg)
![Biblioteka w Rudach dołączyła do Akademii Klimatycznej [ZDJĘCIA] Biblioteka w Rudach dołączyła do Akademii Klimatycznej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/akademia-klimatyczna-biblioteka-rudy.jpg)

![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)









