
Pierwszy dzień szkoły w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kobyli rozpoczął się od zapoznania uczniów z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa. W uroczystej inauguracji roku szkolnego 2018/2019 udział wzięli raciborscy policjanci.
3 września o godz. 9:00 zainaugurowany został kolejny rok szkolny. Z tej okazji raciborscy policjanci uczestniczyli w uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kobyli. Podczas uroczystego apelu inaugurującego rok szkolny, mundurowi w swoim wystąpieniu skierowanym do dzieci, nauczycieli i opiekunów, zwrócili uwagę na zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ze szczególnym uwzględnieniem drogi do i ze szkoły. Ponadto mundurowi mówili o tym jak się ma zachować dziecko w kontakcie z obcą osobą, której nie zna. Zostały także przypomniane numery alarmowe. Wszystko w trosce o najmłodszych w ramach akcji ,,Kręci mnie bezpieczeństwo i Bezpieczna droga do szkoły”.
oprac./A/
fot. Śląska.policja.pl Racibórz




![Krzysztof Piersa spotkał się z czytelnikami raciborskiej biblioteki [ZDJĘCIA] Krzysztof Piersa spotkał się z czytelnikami raciborskiej biblioteki](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/krzysztof-piersa.jpg)












![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)



![Zakład Karny z Raciborza wygrał siatkarski turniej służb mundurowych [ZDJĘCIA] Zakład Karny z Raciborza wygrał siatkarski turniej służb mundurowych](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/turniej-siatkowki-sg.jpg)







![Funkcjonariusze i pracownicy Straży Granicznej oddali krew w Raciborzu [ZDJĘCIA] Funkcjonariusze i pracownicy Straży Granicznej oddali krew w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/straz-graniczna-krwiodawstwo.jpg)