
Dziś rozstrzygnęliśmy przetarg na jedną z działek znajdujących się na terenie byłej cukrowni – czytamy w komunikacie z Urzędu Miasta w Raciborzu. Działka ma powierzchnię 2 ha i została sprzedana sprzedana została za 550 tys. zł netto.
Raciborski teren inwestycyjny zlokalizowany przy ul. 1 Maja który niedawno okazał się jednym z najlepszych nieruchomości inwestycyjnych w Polsce (Grunt na medal) zakupiła firma Hermon. W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego nieruchomość musi być przeznaczona pod tereny obiektów produkcyjnych.
Zgodnie z zarządzeniem Prezydenta celem sprzedaży nieruchomości jest realizacja zabudowy w ramach działalności gospodarczej w terminie 4 lat od daty zakupu, z tym, że rozpoczęcie budowy musi nastąpić w ciągu 2 lat. Warunek ten powoduje, że przedsiębiorcy decydujący się na przystąpienie do przetargu muszą mieć już gotową koncepcję zakładu produkcyjnego, który tam mają zamiar wybudować.
Firma Hermon sp. z o.o. jest uważana za jedną z najszybciej rozwijających się firm na rynku części zamiennych. W związku z dynamicznym rozwojem i perspektywami przedsiębiorstwa zakupiła miejski teren na którym zamierza zrealizować inwestycję w postaci budowy hali produkcyjnej.
źródło Przedsiębiorczy Racibórz, oprac. wk





![Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a [ZDJĘCIA] Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/konkurs-plastyczny-Podroze-z-Juliuszem-Verneem.jpg)

![Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/milosz-szymanski.jpg)
![Raciborzanie współtworzą plan adaptacji miasta do zmian klimatu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Miejski-Plan-Adaptacji-do-Zmian-Klimatu-dla-Raciborza.jpg)



![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)




![Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu [ZDJĘCIA] Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/10/kpp-raciborz-komendant-tomasz-hynek.jpg)









