
Kamil Karbowiak okazał się najszybszy w XII edycji Biegu Bez Granic na dystansie 10 km.
3 maja w Raciborzu miał miejsce XII Bieg Bez Granic. Trasa biegu głównego o długości 10 km przebiegała ulicami Raciborza. Wcześniej odbyły się biegi towarzyszące: bieg na 5 km, nordic walking i bieg młodzieżowy. Zobacz zdjęcia i wyniki: Bieg Bez Granic: Bieg na 5 km i nordic walking.
W biegu głównym najszybszy okazał się Kamil Karbowiak z Kotwicy Brzeg, który na metę przybiegł z czasem 00:32:03. Drugie miejsce zajął Marcin Ciepłak (00:32:32), trzecie Włoch Roberto Dimiccoli (00:32:39). Wśród kobiet jako pierwsza bieg ukończyła Michalina Mendecka z czasem 00:38:00. Za nią znalazły się Joanna Griman (00:39:28) i Daria Mendecka (00:39:56).
Pełne wyniki na stronie wyniki.datasport.pl/results2777.
Katarzyna Przypadło
Środowisko, jakość życia, ekologia





![Piknik Na Pograniczu w Gorzycach przyciągnął tłumy [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/straz-graniczna-gorzyce-35-lecie.jpg)
![Klub Ojca raciborskiej biblioteki odkrywał tajemnice pszczół [ZDJĘCIA] Klub Ojca raciborskiej biblioteki odkrywał tajemnice pszczół](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/klub-ojca-pszczoly.jpg)
![Raciborski spektakl w drugim etapie ogólnopolskiego przeglądu teatralnego [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/Przeznieksztalcenia.jpg)



![Raciborski spichlerz doceniony w ogólnopolskim konkursie [ZDJĘCIA] Raciborski spichlerz doceniony w ogólnopolskim konkursie](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/spichlerz-chlopski-raciborz-sudol-2-1.jpg)
![Biblioteka w Rudach zaprosiła dzieci na warsztaty z okazji Dnia Ziemi [ZDJĘCIA] Biblioteka w Rudach zaprosiła dzieci na warsztaty z okazji Dnia Ziemi](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/biblioteka-rudy-dzien-ziemi.jpg)

![Waltornia bohaterką koncertów umuzykalniających w RCK [ZDJĘCIA] Waltornia bohaterką koncertów umuzykalniających w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/rck-koncert-umuzykalniajacy.jpg)
![Nowoczesne laboratorium dla przyszłych pielęgniarek otwarte w ANS w Raciborzu [ZDJĘCIA] Nowoczesne laboratorium dla przyszłych pielęgniarek otwarte w ANS w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/Laboratorium-Biochemii-i-Biofizyki-Fizjologii-oraz-Biologii-ANS-Raciborz.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)







