
Aqua Polonia to projekt startupowy, który za cel obrał 100-procentowy recykling swojego produktu.
Spółka z Sierpca (województwo mazowieckie) prowadzi sklep online, na którym możemy kupić wodę w butelkach. Kurier za darmo dostarcza nam produkt, a później sam odbiera od nas puste opakowania (na własny koszt). Startup działa w modelu subskrypcyjnym, w sklepie można zamówić wodę np. co dwa tygodnie. Kurier, który dostarczy nam ją do domu, od razu zabierze puste butelki. Jak należy je zapakować? Wystarczy, że włożymy je wraz z nakrętkami do kartonu, w którym zostały nam dostarczone. Następnie musimy nakleić etykietę zwrotną, która także zostaje dostarczona wraz z wodą. Tak zapakowane butelki odbierze firma DHL, z którą Aqua Polonia nawiązała współpracę. Założyciel projektu wyjaśnia, że celem jest samowystarczalność. Spółka chce w przyszłości nie tylko butelki zbierać, ale także przerabiać je na granulat PET i ponownie robić z niego butelki – podaje Rzeczpospolita.
– Jak to działa ? 1. Kup wodę w naszym sklepie internetowym, a kurier dostarczy ją do Ciebie za darmo. 2. Wypij ją, puste butelki i nakrętki włóż z powrotem do kartonu, w którym dostarczyliśmy do Ciebie wodę. 3. Naklej etykietę zwrotną (którą znajdziesz w środku) na karton i zamów kuriera. Ten odbierze od Ciebie za darmo karton z pustymi butelkami i dostarczy je do nas, gdzie zajmiemy się ich recyklingiem. – czytamy na stronie aquapolonia.pl.
Wesprzyj proekologiczne działania, które mają na celu podniesienie ekologicznej świadomości mieszkańców Raciborza. Podpisz petycję w sprawie butelkomatu PET.

/oprac. c/





![Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a [ZDJĘCIA] Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/konkurs-plastyczny-Podroze-z-Juliuszem-Verneem.jpg)

![Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/milosz-szymanski.jpg)
![Raciborzanie współtworzą plan adaptacji miasta do zmian klimatu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Miejski-Plan-Adaptacji-do-Zmian-Klimatu-dla-Raciborza.jpg)



![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)




![Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu [ZDJĘCIA] Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/10/kpp-raciborz-komendant-tomasz-hynek.jpg)








