
Ksiądz Amadeusz wraz z dr Kornelią Czogalik zagłębili się w sprawy wiary i życia po śmierci, tworząc płaszczyznę do przemyśleń dla zebranych gości.
Listopad to szczególny miesiąc, pełen zadumy nad przemijającym czasem, wspomnień i tęsknoty za tymi, którzy odeszli. Właśnie w taki nostalgiczny, listopadowy wieczór Biblioteka w Rudach wraz z Parafią Wniebowzięcia NMP w Rudach zorganizowała spotkanie, w czasie którego ksiądz Amadeusz wraz z dr Kornelią Czogalik w trakcie rozmowy zagłębiali się w sprawy wiary i życia po śmierci, tworząc płaszczyznę do przemyśleń dla zebranych gości.
– Chcielibyśmy serdecznie podziękować pani dr Kornelii Czogalik oraz księdzu Amadeuszowi za piękne i głębokie przeprowadzenie tego szczególnego wieczoru, księdzu Janowi Rośkowi – dyrektorowi Ośrodka Formacyjno-Edukacyjnego Diecezji Gliwickiej w Rudach za udostępnienie pięknych wnętrz Starego Opactwa w Rudach oraz firmie MJ&EJ Mariusz Gądzikiewicz z Nędzy za ufundowanie poczęstunku – mówi Katarzyna Machecka z rudzkiej biblioteki.
fot. Biblioteka w Rudach
oprac. /kp/




![Superbohaterowie i emocje, czyli komiksowe ferie w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-biblioteka-szymon-teluk.jpg)
![Młodzi czytelnicy z Raciborza na spektaklu „Tuwim dla dzieci” [ZDJĘCIA] Młodzi czytelnicy z Raciborza na spektaklu „Tuwim dla dzieci”](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-biblioteka-raciborz.jpg)

![O Tajlandii, Kambodży i Wietnamie w bibliotece w Markowicach [ZDJĘCIA] O Tajlandii, Kambodży i Wietnamie w bibliotece w Markowicach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/Azja-Joanna-Lyko-Dominik.jpg)
![Trwa modernizacja minizoo w Arboretum Bramy Morawskiej [ZDJĘCIA] Trwa modernizacja minizoo w Arboretum Bramy Morawskiej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/minizoo-raciborz-arboretum-1.jpg)




![Seniorzy w centrum uwagi. Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] BIBLIOTEKA NIE oGRANICzA Karwina](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/BIBLIOTEKA-NIE-oGRANICzA-Karwina.jpg)





![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)






